Osam godina braka dovelo me do iste one s kojom sam se jučer suočila kada sam napravila najteži izbor ikada izdavši svog muža. Kolega s posla me je upozorio na ovu jadnu situaciju i to me jako pogodilo.
Ne dam se takvim akcijama, ali ima vremena. Koliko god sam želio da se žaljenje smanji, ono nije učinilo ništa osim što je postajalo sve jače i iscrpljujuće sa svakim izdajničkim znakom koji me je mazio iz svakog centimetra koji je ova datoteka otkrila.
To me natjeralo da nađem hrabrosti da svom mužu kažem za svoju nevjeru, nisam bila sigurna do čega bi to dovelo. Imala sam snage ispričati mu svaki detalj nakon našeg današnjeg ručka, a on je bio šokantno nonšalantan: “U ovom trenutku odlučio sam partneru vrlo svjesno reći o svojoj nevjeri, nisam siguran što će se sljedeće dogoditi.
Nakon ručka sam priznala što sam učinila, a on je odgovorio varljivo smirenim glasom: “Dobar dan… može za šetnju?” Pomno sam ga pratio i izazivao svakakve emocije… njegova duboka ljubaznost izmamila je nekakav odgovor od mene.
Iako je opraštanje za ono što sam učinio razriješilo njegov put, teško je sakriti jednaku količinu milosti za sebe u vezi s činom ludila. Može li se vrijeme vratiti?
Izbjegavajte sedative u situacijama stresa. Odgovor tijela varira ovisno o situaciji ili događaju koji dovodi do reakcije nazvane stres. Percepcija stresa od strane organizama je percepcija podražaja koji je drugačiji, percipiran kao promjena, izazov ili prijetnja i zahtijeva prilagodbu i prilagodbu izlaza – to izaziva odgovor poznat kao stres kada na njega djeluju stresori, koji mogu biti unutarnjeg ili vanjskog porijekla.
Stresori su neki koji su fizički, poput bolesti ili ozljeda, a drugi emocionalni, poput problema u vezi ili gubitka posla. Stres se dijeli na dva oblika: kratkotrajni tip je poznat kao akutni stres, a dugotrajni tip se naziva kronični stres. Tijekom razdoblja stresa, ljudsko tijelo prolazi kroz različite promjene u funkcioniranju kako bi se prilagodilo situaciji.
Ovaj odgovor aktivira simpatički živčani sustav, koji izaziva lučenje hormona adrenalina i kortizola. Radnje koje djeluju na tijelo kao odgovor na te hormone uključuju ubrzanje otkucaja srca, povećanje krvnog tlaka, ubrzano disanje i opću raspoloženost koju proizvode prema spremnosti za “borbu ili bijeg”. Kako stres u suvremeno doba postaje sve veća prijetnja, velik broj pojedinaca pribjegava metodama opuštanja; najčešći su sedativi.
No, farmaceutkinja Andrijana Cvijetinović predlaže prirodne alternativne lijekove koji iskorištavaju djelotvornost prirodnih pripravaka. U razgovoru za “RTS Ordinaciju” istaknuo je obilje dostupnih iz prirode za opuštanje i naglasio rizike u sedativima i njihovu ovisnost. Doista je preporučio da se ova prirodna rješenja smatraju sigurnijim načinom za umirenje tijela.
Postoji veliki broj prirodnih lijekova za smirenje koji se brinu za različite razine stresa i tjeskobe za blagi stres, a čajevi od kamilice i paprene metvice vrlo učinkovito djeluju na ublažavanje straha i nesanice.
Za teža stanja, međutim, možda će biti potrebno konzultirati biljke poput bosiljka, matičnjaka, komorača i gloga, dostupnih u obliku čajeva i različitih biljnih mješavina. Za one koji ne vole čaj, postoje drugi načini za vrlo učinkovito opuštanje. Jedna je aromaterapija — osobito navečer. Ovdje također napravite sebi opuštajuću masažu čela, sljepoočnica i vrata lavandom koja može pozitivno pojačati opuštanje.