– Vjerujemo da ste do sada jako puno puta čuli za razne istinite životne ispovijedi, koje ponekad znaju da budu jako neugodne i tužne. Jako veliki procenat razvoda brakova u današnje vrijeme kreće od nevjere, a sve se na žalost jako ružno završava po djecu iz toga braka….

Bračne priče koje karakteriziraju prijevara i nelojalnost često su zamršene i raznolike, posjeduju filmsku kvalitetu koja bi se mogla mjeriti s holivudskim scenarijima. Nažalost, određeni parovi suočeni su s potresnom spoznajom da je njihova nekada skladna ljubavna priča uništena, što se često pripisuje umiješanosti treće strane ili navodno nepremostivim razlikama među partnerima. Usred ovih priča postoji posebna priča koja blista kao vrijedan poučni trenutak, posebno za žene koje se bore s nevjerom svojih supružnika. U rasponu od pet godina Ana i Dimitrije bili su u braku, tijekom kojeg su bili blagoslovljeni blizancima. Ovi mališani pokazali su se dosta energičnim i ustrajnim, no Ana se vješto snalazila u izazovima majčinstva i brinula o njihovim potrebama. Cijenila je svoju ulogu majke, pronalazeći utjehu u činjenici da je živjela idilično uz muža punog ljubavi i njihovu djecu, koja su bila utjelovljenje njihove duboke ljubavi.

Čitav Anin svemir srušio se kada je Dimitrije priznao ljubav drugoj ženi i planove da s njom krene na novo putovanje. Obuzeta brigom za svoje sinove, Ana je ostala nesvjesna događaja koji su se odvijali, čineći ovo otkriće još razornijim. U trenu se njezino postojanje pretvorilo u živu noćnu moru. Tijekom cijelog života gajila je duboku averziju prema ideji da postane razvedena majka s malom djecom. Umjesto da izazove skandal, Ana je iznenadila sve svojom odlukom da muž ostane u njihovom domu, a čak mu je predložila da povede i ljubavnicu. Dimitrije je isprva vjerovao da je Ana potpuno poludjela, ali ostao je zatečen kada je vidio kako pakira svoje stvari.

Ana je donijela životnu odluku da napusti zajedničko mjesto stanovanja, ostavivši za sobom djecu i supruga koji je slučajno bio u vezi s drugom osobom. Zanimljivo je da je prije odlaska pristala pružiti financijsku pomoć za odgoj njihovih sinova. Svakog vikenda, bez izostanka, dolazila je po djecu i marljivo ih čuvala, čak i kada Dimitrije to nije mogao. Nažalost, voljena osoba nije bila spremna preuzeti majčinske dužnosti za djecu. Opterećenja povezana sa suživotom s mladima nisu bila nešto s čime se željela nositi. Iako je čeznula za Dimitrijem, nije željela podnijeti težinu njegovih roditeljskih obveza.

Nakon samo nekoliko tjedana suživota, Dimitrije je otkrio da je lišen ljubavne partnerice i supružnika. Suočen s nezamislivom mogućnošću da bude samohrani otac, molio je Anu da se vrati. Nakon dužeg pregovaranja pristala je vratiti se, ali samo ako on prepiše vlasništvo nad kućom na nju i djecu te osigura mjesečnu alimentaciju. Povratak na prethodni dogovor nije dolazio u obzir! Anino putovanje kroz nedaće pretvorilo ju je u svjetionik inspiracije za brojne žene koje se suočavaju s usporedivim okolnostima, pokazujući primjer hrabrosti i nepokolebljive odlučnosti u njezinoj potrazi za srećom i dostojanstvom.

ZDRAVLJE:

Bol u leđima je česta i vrlo neugodna pojava koja može ozbiljno ograničiti svakodnevne aktivnosti i opće blagostanje.

Kralježnica, višestruki okvir koji pruža potporu gornjem dijelu tijela i olakšava kretanje i optimalnu funkciju živčanog sustava, u središtu je ovog pitanja. Brojni elementi mogu igrati ulogu u razvoju bolova u leđima, poput nepravilnog položaja tijela, ozljeda, pogoršanih uvjeta, povišene razine stresa ili naprezanja mišića i ligamenata. Postoje različiti oblici bolova u leđima, koji obuhvaćaju niz različitih vrsta. Iznenadna i oštra bol u kralježnici, poznata kao akutna bol, može nastati iz različitih uzroka kao što su ozljede, nagli pokreti ili prenaprezanje.

Ove bolove karakterizira probadajući osjećaj i često se mogu ublažiti odmorom i korištenjem leda ili topline. Stalna nelagoda u leđima: Ovi bolovi traju dulje vrijeme, u rasponu od tjedana do mjeseci ili čak godina. Mogu proizaći iz degenerativnih stanja poput osteoartritisa ili hernije diska ili mogu proizaći iz dugotrajnog lošeg držanja ili ponavljajuće traume. Bolovi koji proizlaze iz iritacije ili ozljede korijena živaca koji izlaze iz spinalnog kanala poznati su kao radikularni bolovi. Ti se bolovi mogu manifestirati kao oštar osjećaj koji se kreće niz nogu ili ruku, često praćen trncima ili gubitkom osjeta.

Prirodni proces starenja može rezultirati degenerativnim promjenama unutar kralježnice, uključujući smanjenje intervertebralnog prostora, razvoj koštanih izraslina i sužavanje spinalnog kanala. Kao posljedica toga, pojedinci mogu osjetiti bolove u leđima koji se pojačavaju tijekom fizičkog napora i povlače s razdobljima odmora. Napetost i bol u leđnim mišićima mogu se pripisati lošem držanju koje je posljedica dugotrajnog sjedenja, nepravilnog podizanja teških predmeta ili nepravilnog položaja tijela. Kada je riječ o rješavanju bolova u leđima, postoje različiti pristupi koji se mogu poduzeti na temelju uzroka i ozbiljnosti simptoma.

Te opcije obuhvaćaju lijekove protiv bolova, fizikalnu terapiju, vježbe za istezanje i jačanje leđa, akupunkturu, kiropraktiku ili čak operaciju u slučajevima težih stanja poput hernije diska ili spinalne stenoze. Kako bi se osigurala točna dijagnoza i odgovarajući tretman za pojedinačne potrebe, ključno je potražiti savjet kvalificiranog zdravstvenog radnika. U smislu prevencije bolova u leđima, održavanje zdravog načina života, prakticiranje dobrog držanja, redovito vježbanje, održavanje zdrave tjelesne težine i korištenje pravilnih tehnika dizanja važni su čimbenici koje treba uzeti u obzir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here