Ako vaša djeca vide zid kao platno za slikanje, cijenit ćete ovaj mali trik. Jedna od ovih situacija na koju svaki roditelj može kimnuti: odvojite sekundu da si donesete čašu vode i vratite se s djetetovim bojama na zidu.

Čišćenje prljavštine s odjeće, neka je to jednostavan zadatak, ali što učiniti s onim tragovima koje djeca ostavljaju na zidovima?

A bijeli zidovi još stoje?!
Srećom, u današnje vrijeme društvenih medija postoje i drugi koji velikodušno dijele puno, puno savjeta i trikova od kojih svi možemo imati koristi!

Odnosno, za to vam je potrebna samo čaša vode, četkica i pasta za zube.

Tehnika uklanjanja je krajnje jednostavna: samo nanesite pastu na zid, lagano je izribajte četkom i obrišite mrlju suhom krpom. I najbolje funkcionira s bilo kojom bijelom pastom za zube.

 

 

 

 

Možete ga poslužiti uz neku hrskavu zelenu salatu ili lagano kuhano povrće. Naravno, možda zvuči tako primamljivo; no može li riba koju jedemo svaki dan doista biti bogata hranjivim vrijednostima i imati velik utjecaj na rad našeg tijela? Ne uvijek. Među popularnim vrstama ribe u svakoj trgovini postoji nekoliko kojih se trebamo kloniti. Riba je blagotvorna zbog omega-3 masnih kiselina i bogatstva vitamina: D, E, A i B. Sadrži i makro i mikroelemente bitne za naš organizam.

Osim toga, ribom se zadovoljavaju tjelesne potrebe za proteinima. Koje vrste ribe se preporučuju za konzumaciju za zadovoljenje ove potrebe, a koje vrste treba isključiti? Svaka vrsta ribe nije jestiva. Neke od vrsta koje stručnjaci preporučuju za uključivanje u prehranu su skuša, haringa, pollak, bakalar, losos, smuđ, sardine i tuna. Izvor ribe također je važan u ovome; oni iz Atlantskog ili Tihog oceana potiču se jer imaju niske razine žive.

Također, prema Medonetu, odrasla osoba bi morala pojesti desetak konzervi tune da bi došlo do trovanja živom. Tuna Za trudnice i one koje planiraju trudnoću vrijede malo drugačija pravila. Prema Institutu za majku i dijete, žene iz ove skupine trebale bi jesti samo ribu iz skupine nemasnih i nepredatorskih iz prethodno spomenutih Atlantskog i Tihog oceana te Sjevernog mora.

Maloj djeci preporučuje se konzumacija ove ribe. Pangasius Kada jedete ribu, pobrinite se da je bogata omega-3 masnim kiselinama. Nažalost, pangasius gotovo da i ne sadrži takve korisne masti. Ova slatkovodna riba, poznata po svom blagom okusu, vrlo je popularna u Srbiji i naširoko se prodaje kao domaći proizvod. Zapravo, pangasius dolazi iz Vijetnama jer se tamo uzgaja u nezdravim uvjetima uzgoja.

Ribe se ne mogu slobodno kretati jer su ograničene na vrlo mali prostor i to ih sprječava u prirodnom razmnožavanju. Uzgajivači rješavaju problem ubrizgavanjem posebnih hormona (pomoću korionskog gonadotropina) i hranjenjem pangasiusa posebnom hranom: sastoji se od ribljeg brašna, soje i kasave. Kao rezultat toga, uz ovu ribu, sve te nekvalitetne komponente dolaze nam dodatno.

Tilapija je slatkovodna riba iz Azije, čije je stanište često u akvarijima gdje je izložena vodi kontaminiranoj hormonima i aditivima koji potiču njen brzi rast, a kasnije i u našim tanjurima. Ova riba je bogata arahidonskom kiselinom iz obitelji omega 6, a kontinuirani unos dovodi do upala, bolesti srca i starenja stanica. Nasuprot tome, nilski grgeč ima nizak udio masti; međutim, ima dosta proteina mesa plus vitamin A — prednosti koje su dostupne iu drugim zdravim ribama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here