– U nastavku našeg današnjeg članka, donosimo vam par savjeta na temu, kako uzgajati neke prirodne i biljne kulture na jedan sasvim prirodan način. Slijedi i par jako zanimljivih savjeta. 

Ako se vaš kaktus bori, ideja da se upustite u svoj prvi pokušaj uzgoja vlastite hrane može djelovati prilično zastrašujuće.

Budite uvjereni, čak i ako nemate iskustva u vrtlarstvu, postoji raznolik izbor namirnica koje možete uzgajati bez napora. Bez obzira živite li u kući ili stanu, otkrili smo raznovrsno voće, povrće i začinsko bilje koje se uz minimalan trud i naše vodstvo može pretvoriti od sjemenki u slatke priloge na vašem tanjuru.

Bosiljak
Bez obzira na veličinu vašeg stambenog prostora, bilo da se radi o stanu bez balkona, balkonu ili kući s dvorištem, bosiljak jednako uspijeva u prostranim vrtovima i kompaktnim teglama. Možete ga posaditi vani nakon što popusti opasnost od mraza ili ga držati u kući na prozorskoj dasci.

Vrijedni savjeti za vrtlarstvo:

Za optimalan rast, osigurajte da biljka dobije dovoljno sunčeve svjetlosti i održavajte dosljednu razinu vlage u tlu. Nije potrebno koristiti nikakva gnojiva jer mogu promijeniti okus. Kada dođe vrijeme za berbu, počnite s obrezivanjem lišća od najgornjeg dijela biljke i postupno se spuštajte prema dolje. Poboljšajte okuse vaših omiljenih kulinarskih užitaka, bilo da se radi o tjestenini, juhama, umacima, pizzama, salatama ili brusketama, uključivanjem ovog sastojka.

U prošlosti je postizanje optimalne pH razine za borovnice predstavljalo izazov za brojne vrtlare, dok su maline i jagode bile sklone nekontroliranom razmnožavanju. Srećom, uvođenje novih sorti pogodnih za staklenke riješilo je te probleme i pojednostavilo proces uzgoja bobičastog voća.

Vrijedni savjeti za vrtlarstvo:

Kako biste postigli optimalne rezultate, pridržavajte se uputa na etiketi s biljkama, pazeći da su biljke smještene na području koje ima dovoljno sunčeve svjetlosti. Ključno je održavati razinu vlage u tlu, a kada se bobice bez napora odvajaju od biljke, to je znak da su spremne za berbu. Jedna biljka dat će idealnu količinu bobica, idealnu za poboljšanje okusa vaših zobenih pahuljica, smoothieja ili muffina.

U svijetu vrtlarstva malo stvari nudi nagrade tako brzo kao uzgoj zelene salate iz sjemena, pri čemu se klice obično pojavljuju za manje od dva tjedna nakon sadnje.

Vrijedni savjeti za vrtlarstvo:

Niže temperature su poželjni uvjeti za zelenu salatu. Kako bi se osigurala stalna opskrba žetvom, preporučuje se saditi salatu u više faza, počevši od ranog proljeća do ranog ljeta. Ciklus se može ponoviti još jednom u kasno ljeto, nastavljajući do prvog mraza.
Za početak, slijedite smjernice na pakiranju sjemena i posadite ga točno ispod površine tla, pazeći da bude pokriveno otprilike pola centimetra. Svakako redovito zalijevajte sjeme, pazeći da ne poremetite osjetljivo pozicioniranje sjemena. Kada dođe vrijeme žetve, imate dvije mogućnosti. Možete iščupati cijelu biljku s korijenom ili možete upotrijebiti kuhinjske škare za selektivno uklanjanje pojedinačnih listova, počevši od najudaljenijeg dijela i krećući se prema središtu, dopuštajući biljci da nastavi napredovati.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here