Danas, kada imamo veliki izbor omekšivača, dolazimo u situaciju da nam rublje još uvijek ne miriše i nema potpunu mekoću, i to iz jednostavnog razloga što deterdžent koristimo na pogrešan način.

U današnjem članku razmatramo različite razloge zašto se to događa. Kako bi vaša odjeća zadržala svježi miris, preporučujemo da se pridržavate sljedećih smjernica. Kako bismo osigurali da vaša odjeća dobro miriše, slijedimo ove smjernice.

Mnogi ljudi stalno rade iste greške sa svojim rubljem što se zapravo očituje u tome koliko je odjeća kratkotrajna i loše održavana. Greške mogu izgledati sitne, ali stručnjaci upozoravaju da mogu uzrokovati gubitak boje, deformaciju i lošu kvalitetu tkanine.

Vrlo česta pogreška je pranje haljina na vrlo visokim temperaturama. Općenito se vjeruje da će s porastom temperature voda bolje čistiti, no u praksi se dobri rezultati pranja zapravo mogu postići i hladnom i toplom vodom ako se koristi visokokvalitetni deterdžent i pouzdana perilica rublja.

Boje i oblici najbolje se čuvaju kada se rublje pere na nižim temperaturama. Samo tekstil poput posteljine i ručnika treba prati na tako visokim temperaturama (90°C) da se postigne dezinfekcija.

Još jedna velika greška je višak deterdženta ili balzama za rublje. Više sredstva za čišćenje znači bolje čišćenje—to je pogrešno i zapravo će uzrokovati nakupljanje deterdženta u crijevu stroja i neugodan miris.

Kao i svi omekšivači, također poštuje drugu odjeću, ali posebno ne radi dobro sa sportskom odjećom, ručnicima i odjećom od elastina i mikrovlakana, jer smanjuje njihovu sposobnost upijanja.

Budući da su finije i složenije od većine drugih tkanina, traperice se također moraju nježno prati zbog lakog gubitka boje čestim pranjem. Treba ih prati rjeđe od druge odjeće. Kažu svakih nekoliko mjeseci ovisno o istrošenosti.

Važnost je, uz pravilno pranje, oprezno sušenje odjeće. 

Što se tiče osjetljive odjeće, njen životni vijek se može skratiti automatskom sušilicom na isti način kao što se vješanjem vunene i pletene odjeće može iskriviti; idealno bi bilo da se suše na ravnom položaju. Da biste dobili dobro pranje od perilice, morate osigurati da je održava čistom.

S vremenom se unutar jedinice nakupljaju ostaci deterdženta i prljavština, koji mogu razmnožavati mikroorganizme. To ne samo da rezultira neugodnim mirisima, već uzrokuje i mrlje na odjeći. Kako biste to spriječili, barem jednom mjesečno ispraznite ladicu za deterdžent i očistite unutrašnjost perilice. Također pokrenite prazan ciklus pranja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here