Voditeljica Jovana Jeremić već je neko vrijeme u vezi s 15 godina starijim vlasnikom lanca pekara Draganom Stankovićem.

Naime, Dragan ima dva sina, Miloša i Mihajla. Stariji sin Miloš nedavno se oženio, a to gala vjenčanje vodila je Jovanina voditeljka.

Miloš se oženio Marijom, ženom u koju je zaljubljen dugi niz godina i koja mu je rodila sina, hm… pardon, rodila mu kćer i sad je izgleda opet drugo stanje.

Na Instagramu, sa ćerkom i suprugom, Miloš je pozirao. Zatim je kleknuo i poljubio trbuh gdje je plavim natpisom “To je dječak”. To znači da je beba dječak.

I svi komentiraju zajedničke fotografije Miloša i Marije na Instagramu. Ono što su mnogi primijetili je da čine jednu simpatičnu malu obitelj, a velika ljubav između Miloša i Marije može se osjetiti i kroz njihove zajedničke fotografije.

Podsjetimo, Jovana je nedavno izjavila da od Dragana želi vilu u Beogradu.

– Volio bih ove godine da se preselim u veliku kuću sa bazenom, a ako je moguće da budem na Senjaku. Jedna dobra vila. Naravno da bih volio tu vilu na svoje ime, ali ako ne može biti na njegovo.

Bitno mi je samo da se zabavim. Usluga je obavezna. Da imam ženu koja će da kuva i čisti, moje je da budem gazda – rekla je Jeremić.

Glikemijski indeks mjeri koliko će konzumacija 50 g dostupnih ugljikohidrata iz određene namirnice povisiti razinu šećera u krvi i rangira namirnice na ljestvici od 0 do 100. Važno je znati GI onoga što jedete jer će to učiniti razlika u vašem tijelu, za osobe s dijabetesom ili drugim zdravstvenim problemima.

Doktorica Olga Ličina, klinička nutricionistica, za Zdravlje Kurir objašnjava što je i koliko je važan glikemijski indeks, što ta vrijednost znači s obzirom na pripremu hrane i kako se namirnice mogu kombinirati kako šećer u krvi ne bi naglo “skočio”. Sam indeks ocjenjuje hranu koja sadrži ugljikohidrate na ljestvici od 0 do 100; one na ili blizu nule imaju mali utjecaj na razinu šećera u krvi, dok će one prema gornjem kraju ljestvice značajno utjecati na njih.

Tko se koristi za određivanje glikemijskog indeksa? Doktorica Ličina dodala je još kako određuju koliki su glikemijski indeksi za različite namirnice. Za utvrđivanje GI dinje, tim od 10 ljudi uzeo je jednu dinju srednje veličine, koja sadrži oko 50 g šećera, nakon čega im je učestalo provjeravana razina šećera u krvi unutar dva sata. Sljedećeg dana, ista grupa uzima 50 g glukoze (što je ekvivalentno 12 čajnih žličica), pri čemu im se razina šećera u krvi provjerava mnogo puta unutar dva sata.

Zatim procjenjuju i uspoređuju reakcije šećera u krvi na konzumaciju dinje s onima na unos glukoze kako bi došli do učinka konzumacije dinje. Kao rezultat toga, GI vrijednost za dinju je postavljena na 65-70. Glikemijski indeks je prema svojoj vrijednosti kategoriziran u: Niski GI: 1-55, Srednji GI: 56-69, Visoki GI: 70 i više. Količina hrane koja se konzumira u jednom obroku ne ulazi u glikemijski indeks.

Dr. Ličina kaže da ne biste sjeli i pojeli cijelu srednju dinju, ali zato je stvoreno glikemijsko opterećenje (GL). To nam govori koliko će određena hrana utjecati na naš šećer u krvi kada uđe u krvotok u tipičnoj veličini porcije, zatim mjeri porast šećera u krvi u odnosu na sadržaj ugljikohidrata samo iz te porcije. Glikemijsko opterećenje za dinju puno je niže od glikemijskog indeksa (GI), koji iznosi 11 i spada u nisku kategoriju.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here