Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru dostavljeni su nalazi analize svih predmeta prikupljenih iz kuća i dvorišta dvojice osumnjičenih za ubistvo Danke Ilić (2).

Kurir je istragom otkrio da je tim stručnjaka četiri mjeseca bavio analizom DNK tragova pronađenih na više od 100 predmeta prikupljenih iz domova Srđana Jankovića (50) u selu Luka i Dejana Dragijevića (50) u selu Zlot.

Prema našim izvorima, rađena je analiza ovih stvari kako bi se pronašli bilo kakvi biološki dokazi o nestaloj djevojčici, koja je nestala 26. marta u Banjskom Polju. Ti bi dokazi poslužili kao inkriminirajući dokaz protiv osobe koja je uhićena.

Nakon privođenja Jankovića i Dragijevića, istražitelji su iz njihovih domova oduzeli značajnu količinu alata, odjeće i obuće. Ovi predmeti su naknadno otpremljeni u Beograd na vještačenje. Prema pouzdanom izvoru Kurira, istražitelji su posebno tragali za postojanjem bioloških dokaza djevojčice.

U sklopu svoje istrage, stručnjaci su temeljito pregledali odjeću i obuću dotičnih osoba, te pregledali dio tepiha koji se nalazi na ulazu u jednu od stanova osumnjičenika. Također su zaplijenili razne alate, instrumente i oštra oružja koja su potencijalno mogla biti korištena za prikrivanje posmrtnih ostataka žrtve. Među zaplijenjenim predmetima bila je i motorna pila, više sjekira i dva veća noža koji se obično koriste za klanje svinja.

Tvrdnja sagovornika je da ni na jednom predmetu koji je analiziran nisu pronađeni tragovi DNK Danke Ilić.

Danov djed

Naš skepticizam u vezi s njezinim navodnim ubojstvom nastavlja rasti.

U nedavnom intervjuu za medije, Milan Ilić, djed po ocu nestale Danke, izrazio je sve veće sumnje unutar obitelji da je ona možda bila žrtva ubojstva, što je i on dijelio prije samo tri dana.

Izražavajući njihovo razočaranje i zbunjenost, Dankin djed je podijelio svoju nesigurnost i skepticizam, budući da su zbog nedostatka dokaza tijekom vremena sve ispitivali. Međutim, usred sumnje pojavio se tračak vjere i nade, jer je izrazio želju da Danka preživi, ​​moleći se da je možda nekome predala, a ne da je doživi tragična sudbina.

Razlog za našu skepsu u vezi s djetetovim preživljavanjem proizlazi iz objave koja se pojavila na profilu koji navodno pripada Radoslavu Dragijeviću, ocu osumnjičenog Dejana. U objavi stoji da je moja unuka trenutno u Dusseldorfu u Njemačkoj.

Pregledom je utvrđeno da na motornoj pili nema tragova ljudskog ili životinjskog biološkog materijala. Međutim, noževi su otkrili tragove životinjske krvi. Osim toga, sjekira, za koju su vlasnici kuće tvrdili da je korištena za klanje peradi, sadržavala je krv životinja i krv dviju osoba. Jedan od tih uzoraka krvi povezan je s jednim od osumnjičenika, dok je druga kap krvi pripadala rođaku spomenutog osumnjičenika. Izvor pojašnjava da pronalazak izoliranih tragova krvi osumnjičenika na sjekiri nije neuobičajen.

Prema riječima sugovornika, osnovana je pretpostavka da se ozlijedio prilikom korištenja alata za cijepanje drva za ogrjev.

Potvrđeno je da je krv otkrivena na hlačama jedne od osoba uhićenih nakon uhićenja njegova vlastita.

Prema izvoru upućenom u istragu, prve pretpostavke upućivale su na krv djevojke na hlačama osumnjičenika, točnije na radnom odijelu osumnjičenika. Međutim, daljnja analiza pokazala je da to nije tako. Osim toga, krv pronađena u službenom vozilu osumnjičenika nije pripadala Danu, već jednom od osumnjičenika.

Trenutno nedostaju opipljivi dokazi koji bi definitivno umiješali Srđana Jankovića i Dejana Dragijevića u ubojstvo Danke Ilić. Tužiteljstvo ima dodatna dva mjeseca da odluči hoće li nastaviti s podizanjem optužnice.

Danka Ilić nestala je 26. ožujka u Banjskom polju kod Bora, kada je zajedno s majkom i bratom došla na nekadašnje imanje svoje majke. Desetak dana kasnije, Srđan Janković i Dejan Dragijević, radnici borskog JKP “Vodovod”, privedeni su od strane nadležnih organa zbog sumnje da su službenim vozilom “fijat panda” udarili devojku koja je bez pratnje izašla na ulicu. Navodno su je posebnim vozilom prevezli na deponij.

Unatoč opsežnim naporima potrage, vlasti nisu uspjele locirati tijelo, što ih je navelo na sumnju da su ga počinitelji premjestili na drugo mjesto unutar dva dana od incidenta.

Komplicirano

Izjave su izmijenjene!
Tijekom istrage o ubojstvu Danke Ilić dvojica osumnjičenih mijenjala su iskaze. U početku su obje osobe priznale zločin dok ih je policija ispitivala. No, na prvom saslušanju u tužiteljstvu samo je Dragijević priznao nedjelo, dok se Janković odlučio za šutnju u svojoj obrani. Kako je tekla istraga, Janković je kasnije zatražio ponovno saslušanje kod tužitelja, a sličan je zahtjev uputio i Dragijević.

Tijekom drugog saslušanja obje osobe dale su dosljedne iskaze, oštro negirajući bilo kakvu umiješanost u zločin i tvrdeći da nikada nisu susrele Danku. Iako su priznali da su 26. ožujka bili u Banjskom polju i da su prolazili pored kuće Dankine majke, odlučno su negirali da su je udarili vozilom, pa čak ni da su je vidjeli. Ovo svjedočenje, podsjeća izvor, samo je dodatno zakompliciralo ionako složen slučaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here