Marija Šerifović objasnila je svojim pratiteljima na društvenim mrežama zašto se u 39. godini odlučuje za fiksnu protezu.
– Alternativno, umjesto da skinem gornju fiksiranu stvar, jučer sam ponovno zakačio donju stvar. Počinit ću samoubojstvo – nadovezao se zatim Marijin komični nastup s još nekoliko replika.
Ako nekoga zanima što imam 39 godina i nosim protezu, to je zato što sam rođen s četiri zuba manje pri rođenju. Ispod mene je dvojka, zatim trojka, a iznad mene as i trojka.
Kao rezultat toga, nedostajale su mi dvije dvojke na vrhu i dnu moje distribucije, što je rezultiralo natalitetom četiri. I čeljust mi je mala, a i zagriz mi je krivo postavljen… Užas – bunila se.
Podsjetimo, pjevačica je drastično smršavila, a jednom je prilikom priznala da joj dijeta gotovo šteti zdravlju.
Držao sam se stroge dijete 22 dana prije početka snimanja videa. Bio je to prvi spot koji smo Matija Cvek i ja snimili za pjesmu “Pola sunca”, prijatelji su nam tada poslali hranu i imamo divne krojeve – rekla je Marija tada u emisiji “Blic dan”, te nastavila:
– Pojeo sam jednu, vratio se kući, a sutradan sam snimao spot za pjesmu “Idi dok te volim”. Zaspala sam oko 23 sata, a oko 1 ujutro probudila me jaka bol u trbuhu. Povratio sam i svi događaji vezani uz to, uključujući i noćnu smjenu, su poznati.
I onda sam odspavao oko 3:30. Međutim, tijekom noći sam se probudila i bila sam blijeda kao krpa – istaknula mi je pjevačica, ipak morala posjetiti snimanje spota.
Jeste li upoznati s popularnom praksom “shinrin-yoku”, koja je također poznata kao “šumsko kupanje”, u Japanu? Ovaj intrigantni koncept ne uključuje kupanje u vodi, već se fokusira na promišljeno i umirujuće iskustvo u prirodnom svijetu, posebno u područjima s drvećem, ovaj koncept je namijenjen poboljšanju zdravlja i dobrobiti.
Ideja je jasna: umjesto energične vježbe ili duboke kontemplacije, čovjek jednostavno šeće ili se odmara u šumi, udišući razne mirise, zvukove i prizore koje priroda nudi. Praksa potječe iz tradicionalne japanske kulture, ova kultura promiče snažnu povezanost s prirodom.
Međutim, prakticiranje shinrin-yokua je više od same kulturne tradicije; njegove zdravstvene prednosti također su dokumentirane znanstvenim istraživanjima. Istraživanja su pokazala da boravak u šumi značajno utječe na smanjenje razine kortizola, hormona povezanog sa stresom.
Osim toga, kaže se da praksa “šumskog kupanja” povećava krvni tlak, jača imunitet i povećava razinu energije i mentalnu jasnoću. Tradicije Shinrin-yoku uobičajene su u japanskim šumama, a područje Akasawa posebno je značajno zbog svoje poznate ljepote. Unutar ove luksuzne šume, sudionici su khuyếnati da ležerno hodaju, obraćajući pozornost na svaki udah, korak i interakciju sa svijetom prirode.
Mnoge vođene sesije obično su popraćene meditativnim vježbama, metodama disanja i aspektima tai chija. Sve veća popularnost shinrin-jokua diljem svijeta je i uzbudljiva i intrigantna. Nekoliko zemalja sada ima programe i vodiče koji dijele slična iskustva. Ističu popularnu prirodu iskustva i prednosti koje pruža sudjelovanje na ovaj način.
U brzom društvu u kojem živimo, gdje su razine stresa i tjeskobe porasle do neviđene razine, prakse poput shinrin-yokua nude jednostavan, ali snažan način povezivanja s prirodom i sobom. Kad sljedeći put osjetite stres ili umor, razmislite o “šumskoj kupki” – vaše tijelo i duh će uživati!