Čak i nakon vrlo snažnog ribanja, uglavnom ostaju neke crne mrlje. Crna fug masa u kupaonici čini iznimno teškim posao vraćanja izvorne bijele boje. Iz tog razloga, čak i nakon čišćenja, kupaonica i dalje izgleda neuredno i prljavo.
Gljivice vole vlažno mjesto, a blizina kade ili tuša nudi im savršeno stanište za razmnožavanje. Ako mislite da je postavljanje novih pločica jedini lijek, razmislite o isprobavanju ove alternativne metode.
Ovo je objavljeno unutar Facebook grupe “Savjeti i trikovi za čišćenje” koja je podijelila sliku svoje kupaonice tražeći pomoć i moguća rješenja za svoje probleme.
Nekoliko je ljudi pronašlo način na koji je koristila izbjeljivač na svojoj odjeći, što je ona odmah isprobala, a potom svoje oduševljenje prenijela na druge. Kako biste se nosili s prisutnošću plijesni, umočite vatu u izbjeljivač i ostavite je na tom području.
Za optimalne rezultate preporučuje se ostaviti preko noći. Ova je metoda dokazano učinkovita, oduševljeno je podijelila, poprativši svoju poruku fotografijom koja prikazuje izvanredan ishod.
Kačamak se nalazi iu kuhinjama Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Makedonije ili Turske. Širom svijeta postoji jelo pod nazivom palenta. Naime, riječ kačamak je turskog porijekla i potiče od iste riječi koja označava kašu. S druge strane, ‘polenta’ je latinskog porijekla, gdje označava bilo koju vrstu žitarica smanjenih i oljuštenih.
Mnogi smatraju da su kačamak i palenta isto jelo, ali u suštini potpuno dva različita jela. Dok se palenta dobiva ili od kukuruznog brašna ili kukuruznog brašna, uglavnom od žutog kukuruza, kačamak se pravi od bijelog kukuruznog brašna.
Vrlo je vjerojatno da je kačamak autohtonog podrijetla, ali najnovija istraživanja govore da ovo jelo datira još iz antičkog doba na području sjeverne Italije. Ovdje se od davnina konzumira kao seoski specijalitet porodično jelo.
Istočna Srbija ima još jedan vrlo rasprostranjen kulinarski običaj, koji se odnosi na post. Ono s čime imućniji seljaci u vrijeme izvan posta jedu kačamak, umačući ga u tekući OTOPLJENI MASLAC ili MAST, često preliven ribanim sirom. Najimućniji od svih će uzeti ovaj kačamak i umočiti ga u pogače, opet namirnicu karakterističnu za južnu Srbiju. U Homolju se ovo jelo kačamak, po tradiciji, pripremalo isključivo za svečane prilike, odnosno kada se slavila neka seoska slava.
Ostali siromašni seljaci su za svoj posao zarađivali nadnicu od jednog kilograma bijelog kukuruznog brašna. Sastojci za pripremu su: u većoj zdjeli pomiješajte tri velike žlice bijelog speltinog brašna s 1,5 L vode; posolite po ukusu. Po potrebi smjesu stavite u lonac na štednjak.
Dodajte u kipuću vodu, brašno; nemojte miješati. Brašno treba plivati na površini vode, poput šalice. Uz brdo brašna napravite otvor u sredini i ostavite da lagano kuha oko 20-30 minuta. Tijekom kuhanja osigurajte dovoljnu količinu vode. Kada se brašno više ne vidi na površini, počnite miješati, što je najlakše učiniti drvenom kuhačom.
Na kraju prelijte vrhnjem ili pospite naribanim sirom. Kačamak ima neke zdravstvene dobrobiti koje proizlaze iz sastava prirodnih masnoća općenito, a posebno karotenoida, koji imaju zaštitni učinak na rad crijeva.
Također, dobar je način mršavljenja jer pomaže eliminirati masnoće iz hrane koje su se nakupile u ljudskom tijelu. Kačamak, osim ostalih dobrobiti koje pruža ljudskom organizmu, smanjuje i rizik od razvoja raka. Osim toga iz Espressa su poručili da unos ovako zdravog jela pozitivno pridonosi zdravlju srca i krvožilnog sustava.