Kći Novaka Đokovića i Jelene Đoković, Tara, za dva dana puni 7 godina. Ponosna mama Jelena juče je na svom Instagram profilu napisala da su ona i njen brat Stefan tako brzo odrasli.
– Amen kako brzo rastu – piše Jelena pored preslatke fotografije sa Stefanom i Tarom koja je nastala za vrijeme popodnevnog šetanja.
Posljednje dane kolovoza obitelj Đoković provodi aktivnije nego ostale dane, s obzirom da je 1. rujna sve bliže.
Osim Stefana, koji kreće u četvrti razred, ove godine u učeničku klupu ulazi i Tara. Kći Novaka Đokovića 2. rujna slavi 7. rođendan; tako počinje novo poglavlje u njezinu životu.
2021. godine, kada je Stefan krenuo u školu, domaći mediji su pisali o zemlji u kojoj će sin najboljeg tenisera započeti školovanje.
– Novak i Jelena odlučili su da njihov sin ima djetinjstvo što je više moguće kao i ostala djeca; trebao bi imati svoje prijatelje iz škole s kojima će se družiti, raditi zadaće, kao i oni.
Odluka da Stefan ide u srpsku školu donesena je početkom godine kada je dječak smješten u privatnu školu, posebno za rad s mališanima.
Jelena i Novak su se obavezali da mu objasne kako će izgledati njegove obaveze, rekao je tada izvor medijima.
Poznato je da je Jelena vrlo brižna majka i da je za djecu izuzetno važan korak da pođu u školu.
Davno je izabrala školu u koju će Stefan ići, a ni sada kada je Tara u pitanju, ništa nije drugačije.
“Odabrali ste uređenje, gdje nije 45 minuta idet zančatie, a roditelji uče i razvijaju tvorevinu djeteta”
Demencija se odnosi na pad pamćenja s drugim kognitivnim problemima. Simptomi demencije nisu samo kod starijih osoba. Kako bi se smanjili izgledi za razvoj demencije, savjetuje se izbjegavanje prerađene hrane što je više moguće, usvajanje mediteranske prehrane i redovita tjelesna aktivnost. Što još možete učiniti da smanjite šanse za razvoj demencije?
Tekst napisan umjetnom inteligencijom: 1. Održavajte niske razine bakra u vodi. Bakar je potreban za zdrave kosti, kao i za korisne hormone i živce, tako da nedostatak ovog metala može negativno utjecati na zdravlje mozga. Početak Alzheimerove bolesti može biti posljedica bakra. Iako je teško odrediti točnu koncentraciju koja predstavlja faktor rizika, ipak treba zamijeniti vodovodne cijevi koje sadrže bakar. Štoviše, upotreba filtara za vodu za smanjenje razine bakra je razumna.
2. Nemojte uzimati neke lijekove, poput lijekova protiv alergija. Antikolinergički učinci lijekova za demenciju isti su oni koji su vjerojatno uzrokovali samo stanje. Kod ljudi koji primaju antikolinergičke lijekove utvrđeno je da imaju smanjen metabolizam mozga i pojačanu atrofiju mozga. Česta konzumacija različitih antikolinergičkih lijekova za spavanje i lijekova protiv alergija može uzrokovati razvoj demencije.
3. Odaberite bilo koji položaj za spavanje koji pogoduje mozgu. Način na koji spavate ima mnogo veze sa zdravljem vašeg mozga. Spavanje na boku pojačava detoksikaciju mozga, smanjujući rizik od Alzheimerove i Parkinsonove bolesti.
4. Izbjegavajte pesticide Utvrđeno je da su okidači demencije povezani s okolišnim čimbenicima, kao što su DDT i različiti insekticidni pripravci. Unatoč zabrani DDT-a, on još godinama cirkulira u okolišu. Najveća koncentracija i DDT-a i produkata njegove razgradnje nalazi se u hrani životinjskog podrijetla i masnoj hrani. Mnogi suvremeni pesticidi oštećuju mozak ako nije osobito korisno jesti hranu tretiranu acetamipridom, što se odnosi na neonikotinoidne insekticide kada poljoprivrednici uzgajaju tu hranu.