Današnja tema je posebno zanimljiva i sigurno će privući pažnju svih domaćica. Pričaćemo o održavanju rerne i šporeta, koji zbog česte upotrebe tokom dana može biti prilično izazovno održavati čistima, što zahteva dva do tri čišćenja.
- Među ljudima postoji uobičajena zabluda da je čišćenje unutarnjeg stakla pećnice kompliciran zadatak. Ali uvjeravam vas da je to zapravo jednostavan proces bez napora. Dok neki možda čišćenje pećnice smatraju zamornim poslom, nema potrebe previše komplicirati. U nadolazećem videu otkrit ću briljantnu tehniku koja eliminira potrebu za vađenjem čaše. Uzbuđeni smo što možemo podijeliti ovaj nevjerojatan trik koji je donio neizmjernu radost ženama diljem svijeta koje muku muče s čišćenjem pećnice.
Nedavni video koji je kružio različitim kanalima društvenih medija sadržavao je niz praktičnih savjeta za kućanstvo. Među tim savjetima, onaj koji je izazvao najviše uzbuđenja bila je pedantna metoda čišćenja unutarnjeg stakla pećnice. S nevjerojatnom spretnošću, pojedinac je brzo zgrabio spužvu i vješto je usmjerio prema odjeljku pećnice, bez napora klizeći spužvom po glatkom staklu.
Apiterapija, sastavni aspekt holističke zdravstvene zaštite, uključuje iskorištavanje ljekovitih svojstava pčelinjih proizvoda za rješavanje različitih zdravstvenih tegoba i poboljšanje općeg blagostanja kod ljudi i životinja. To ne uključuje samo uključivanje pčelinjih proizvoda u svakodnevnu prehranu za prevenciju bolesti i promicanje dobrobiti, već i njihovu upotrebu u ciljanim tretmanima. Na primjer, med se može nanositi lokalno kako bi se olakšao proces zacjeljivanja sporih rana, otopine propolisa mogu se učinkovito boriti protiv gljivičnih infekcija i izbijanja herpesa, pčelinji otrov ima terapeutske prednosti za reumatske bolesti, a matična mliječ nalazi svoje mjesto u formulacijama za njegu kože protiv starenja, samo da spomenem nekoliko primjera.
Bitno je naglasiti da za razliku od sintetičkih proizvoda, pčelinji proizvodi ne mogu odoljeti organizmu. Zamršen sastav i kombinirani učinak pčelinjih proizvoda čine ih nezamjenjivima u održavanju dobrog zdravlja i liječenju raznih bolesti. Sve je veća potražnja za lijekovima koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ zbog njihovog blagotvornog djelovanja na organizam.
Kalibar i izvor meda određuju njegovu učinkovitost kao ljekovite tvari. Med posjeduje jedinstvena svojstva koja ga čine vrijednim zbog njegovih antimikrobnih i antioksidativnih svojstava. Osim toga, med je lako probavljiv i pruža trenutačni poticaj energije, dok dugotrajna konzumacija pridonosi poboljšanoj fizičkoj izdržljivosti i psihičkom blagostanju. Sirovi med i propolis sadrže fitonutrijente koji su pokazali potencijal u prevenciji raka. Štoviše, zajednički učinak flavonoida koji se nalaze u medu, propolisu i peludi, kada se koriste zajedno s drugim lijekovima, ima značajan učinak na prevenciju i liječenje tumora.
Znanstveni dokazi podupiru ideju da stalna konzumacija meda dovodi do povišenih razina korisnih antioksidansa u krvi, koji posjeduju antibakterijska svojstva.
Stoljećima je med u tradicionalnoj medicini priznat zbog svoje izvanredne sposobnosti ublažavanja tegoba uzrokovanih gripom i prehladom. Brojne sveobuhvatne studije neporecivo su pokazale da je med izvrstan alternativni zaslađivač za osobe s dijagnosticiranim dijabetesom tipa 2 i one s visokom razinom kolesterola.
Med posjeduje mnoštvo ljekovitih svojstava, služeći ne samo za poboljšanje apsorpcije i učinkovitosti lijekova, već i za čišćenje organizma eliminacijom štetnih tvari. Njegove terapeutske prednosti obuhvaćaju širok raspon stanja, uključujući gastritis, čir na želucu i crijevne infekcije, kao i regulaciju lučenja želučane kiseline i detoksikaciju jetre. Med se također koristi u liječenju ginekoloških problema, ublažavanju jutarnjih mučnina i liječenju respiratornih bolesti kao što su kronični bronhitis, bronhijalna astma, rinitis, alergijski rinitis, faringitis, sinusitis i laringitis. Štoviše, pomaže u borbi protiv anoreksije ili gubitka apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pruža olakšanje kod hemoroida.