Pjevačica Maja Berović uselila se u luksuznu nekretninu koju je ona i muž Alen Dragosav kupio u Beogradu.

Naime, Maja je prodala stan u istoj zgradi na Dedinju, gde već ima jedan stan.

Par je mjeseci proveo aranžirajući novi dom koji su opremljeni po najsuvremenijim standardima, a ona je dala oko 200.000 eura za renoviranje.

– Maja se skoro uselila u novokupljeni stan u istoj zgradi u kojoj je živjela. Ona i Alen bili su maksimalno angažirani od kupnje do renoviranja, a uloženo je oko 200.000 eura”, dodao je izvor.

Inače, Maja Berović godinama živi na relaciji Beč – Beograd. Kad je u Beogradu, uživa u svojoj kući u elitnom dijelu grada.

Podsjetimo, Maja Berović je od svoje 17. godine u vezi s biznismenom Alenom Dragosavom, s kojim ima sina Lea.

Dolazio je na svaki moj nastup i sve se završavalo na izgledu, jer ja sam imala 17 godina.

Bila sam maloljetna i zaljubljena u muškarca koji je dolazio na moje nastupe – ispričala je jednom prilikom pjevačica.

 

 

 

Narod Toraja na indonezijskom otoku Sulawesi ima jedinstven način odavanja počasti svojim mrtvima. U izoliranom dijelu indonezijskog otoka Sulawesi, u regiji Toraja, postoji čudna praksa poznata kao “živjeti s mrtvima”. Sugerira da članovi obitelji trebaju živjeti s leševima svojih bližnjih mnogo godina nakon njihove smrti. Ono po čemu se ova praksa ističe je njezino snažno vjerovanje u vezu koju treba održavati između preminulih i onih živih dok se ne održi ceremonija žrtvovanja vodenog bivola.

Vodeni bivol služi kao vozilo za duše preminulih, vodeći ih u carstvo mrtvih. Točnije, obitelj mora biti znatno bogata da bi dobila bivola i mogla ga žrtvovati uz svoju preminulu voljenu osobu. Stoga neka tijela mogu ostati nepokopana godinama dok čekaju da njihove obitelji prikupe sredstva za bivola. Tijela preminulih članova obitelji čuvaju se posebnim konzervansom poznatim kao formalin.

Ova kemijska formulacija zaustavlja proces razgradnje. To čini ubijanjem bakterija koje pokreću razgradnju, čime se omogućuje očuvanje tijela dulje vrijeme. O ostacima preminulih članova obitelji također se dosljedno brine s ovim dubokim poštovanjem u kambodžanskoj kulturi. Oni peru i oblače tijela; ponekad čak i daju hranu i cigarete pokojniku. Ovi rituali se izvode dva puta dnevno kako bi pokazali svoju odanost, kao i čast prema mrtvima.

Za čistoću prostora u kojem se nalazi mrtvo tijelo postoji školjka posebno namijenjena za upotrebu kao toalet. Ove postavke stvaraju jedinstvenu atmosferu u domovima Toraja, s preminulim članovima obitelji koji igraju važnu ulogu u svakodnevnom životu koji utječe na te ljude i emocionalno i kulturno. Žene stupaju u seksualne odnose sa svojim mrtvim muževima ako to žele

Ova praksa označava njihovu odanost i vjernost, dopuštajući im da pokažu svoje poštovanje. Površno, ova tradicija može izgledati čudno, ali duboko je ukorijenjena u kulturi Toraja s vrijednošću iskazivanja poštovanja prema mrtvima i vjerovanju da je život na onom svijetu vječan. Vađenje ljudskih ostataka Ritual tivah, koji uključuje vađenje ljudskih ostataka, provode ljudi koji pripadaju plemenu Dayak.

Nama bi to moglo biti čudno, ali za one u regiji Kalimantana ova je praksa važna jer na smrt gledaju samo kao na prijelaz preseljenja iz jednog kraljevstva u drugo. Ritual tivaha uključuje iskopavanje posmrtnih ostataka člana obitelji koji je preminuo. Kada se kosti iskopavaju, one se kolektivno odnose na sveto mjesto poznato kao Sandung. Razdoblje u kojem će se to dogoditi nije fiksno; na obitelji je da odluči kada će se to dogoditi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here