Influencerica Luna Đogani sa suprugom Markom i nasljednicama Mijom i Lanom živi na Bežanijskoj kosi. Mnogi smatraju da je rođena u Beogradu, ali nije tako.

Luna je zapravo rođena u Švedskoj, koju danas često posjećuje obitelj Đogani.

Javno su se razgledali kutci u kojima je influencerica odrasla nakon što je Anabela otišla na kraći odmor s prvim unukom i Luninom sestrom Ninom.

Lunina objava puna ljubavi u kojoj je posljednja objavila Mijinu fotografiju i napisala: – I Anabela je podijelila divne snimke iz njihove obiteljske kuće.

Ona je za Instagram snimila dom Lunine bake, kako izgleda, kao i dvorište okruženo zelenilom i veliki travnjak ispred kuće.

Mia i Blankica uživaju u prirodi. Ovo je za njih pravi raj, a snimila ih je kako jure za bubamarom i igraju se na travi.

Kada se to događa mjesecima i godinama, sfinkter postaje slabiji, opušteniji, što može dovesti do razvoja želučane kile. Iako tome obično ne pridajemo puno pozornosti, brzo konzumiranje jednog velikog komada hrane može dovesti do brojnih problema – od kojih su neki vrlo ozbiljni. Premijer o tome raspravlja na Instagramu. mr sci. med. dr. Predrag Dugalić, specijalist gastroenterologije i vodeći stručnjak za endoskopsko liječenje bolesti jednjaka.

– Što se događa kada jedemo prebrzo? Hrana prolazi otvor dijafragme i odlazi u želudac. Kada želudac iznenada primi velike komade hrane, vrši pritisak na mišićni sfinkter koji se nalazi u dijafragmi. ‘Ako se obrazac nastavi mjesecima ili godinama, sfinkter postaje slabiji i popušta’, objašnjava liječnik.

To se naziva hijatalna kila jer se izraz odnosi na prolaps organa iz jedne tjelesne šupljine; u ovom slučaju, to je iz trbušne šupljine u prsnu šupljinu. Prvi znaci, kada dio želuca pređe iz trbušne u prsnu šupljinu, prvi simptom koji se javlja je nakupljanje zraka, što se očituje češćim podrigivanjem.

Podrigivanje i žgaravica obično su prvi simptomi, nakon čega dolazi do refluksa želučane kiseline u jednjak, što se može osjetiti kao povećana kiselost. Ako ovo stanje potraje dugo, kiselina može izazvati upalu jednjaka.

Ako se živčani završeci u sluznici jednjaka otkriju i dođu u kontakt sa želučanom kiselinom, pacijenti osim osjećaja kiseline osjećaju i peckanje – objašnjava dr. Dugalić. Ako je i srce žrtva, pun želudac stvara pritisak na srce što može uzrokovati srčanu aritmiju, odnosno ubrzani rad srca. Ovi pacijenti obično najprije dođu kardiologu zbog poremećaja srčanog ritma ili preskakanja srca (ekstrasistola). I onda dođu k nama.

Dodaje da je ova kombinacija simptoma povezanih s problemima u gastroenterologiji i kardiologiji ono što je poznato kao gastrokardijalni sindrom. Preopterećeni želudac može pritiskati pluća i uzrokovati probleme s disanjem.

Gastroenterolog je objasnio da jednjak svojim kontrakcijama nastoji osloboditi sfinkter. To kod pacijenata često dovodi do osjećaja “knedle” u grlu. Povremeno se kiselina vraća u grlo i može iritirati krikofaringealnu hrskavicu u grkljanu, uzrokujući uporan suhi kašalj. Pacijenti s ovim simptomima najprije se obrate pulmologu, a potom ih upućuju ORL specijalisti ili pulmolozi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here