Brojni pjevači zarađuju značajne količine novca, što ih dovodi do ulaganja u privatna poduzeća, nekretnine, luksuzna vozila i uživanja u raskošnom načinu života tijekom cijele karijere.
Unatoč tome, postoje pojedinci koji su uzalud potrošili znatne količine novca jednostavno zato što im je nedostajalo znanja kako se ponašati dok zarađuju impresivne iznose. Neki se odaju porocima, pa tako i pjevačica Ljuba Aličić, koja otvoreno priznaje da je u jednom trenutku izgubila čak dva milijuna eura.
– Žena mi je domaćica i nikad joj ne dopuštam da radi; Ja sam taj koji preuzima situaciju. Pohvaljujem je što je izdržala Ljubu Aličića koji je bio više okrenut svom poslu nego kućnom životu. Tipično joj je kockanje (Lepa Lukić), iako to prikriva. I ja imam prijatelje koji kockaju. Kockao sam se i gubio…
Najveći gubici dogodili su se dok sam bio predsjednik šabačkog Borca, gdje sam zbog nogometa izgubio preko dva milijuna eura; općina nije pružila nikakvu potporu. Došlo je do napetosti s mojom suprugom kada je primijetila moj angažman u sportu, pa je primijetila: “Ovako se ne bi smjelo raditi.” Iskreno poštujem svoju ženu; Volim je i cijenim, pa sam odlučila da prestanem – izjavila je Ljuba.
Inače, Ljuba je svojedobno otkrio iznos najveće napojnice koju je ikada dobio.
– U Berlinu se slavio rođendan. Gazda, koji je slavio rođendan svoje kćerke, podijelio je 25.000 eura za samo nekoliko minuta, dijeleći jednu za drugom novčanice od 500 eura, uprkos prisustvu Šabana, Konjevića i još nekoliko pjevača, kako je ispričao folker.
Bonus tekst
S 20 godina Dragana Krstić iz Beograda postala je svjesna svoje borbe s reproduktivnim zdravljem i začećem, no nije mogla ni naslutiti da će njezin put do majčinstva trajati 18 izazovnih godina. Unatoč preprekama na koje je nailazila u tom razdoblju, svoju najdublju želju ostvarila je u 38. godini, poželivši dobrodošlicu na svijet kćerkici Mariji. To označava početak njezine pripovijesti.
Zbog izostanka menstrualnog ciklusa potražila je liječničku pomoć, a nakon nekoliko pregleda liječnici su otkrili da ima hormonalni disbalans uz ciste koje su bile prisutne tijekom cijelog procesa liječenja. Imala sam sreću što sam rano saznala za njezin problem reproduktivnog zdravlja i do svojih dvadesetih shvatila sam da začeće ovdje neće biti tako jednostavno kao što bi moglo biti na drugim mjestima.
Nakon toga pojavili su se problemi koji su rezultirali identifikacijom začepljenih jajovoda uz druge komplikacije, produžujući rokove liječenja zbog nejasnoće tadašnje dijagnoze u odnosu na danas. Slično mnogim mojim suvremenicima koji su se tada suočavali sa sličnim dijagnozama, izdržali smo dugo i obeshrabrujuće čekanje na rješenje. Prijetila je neizvjesnost hoću li ikada postati majka, odnosno kada bi se to moglo dogoditi – takva je bila perspektiva – priča Dragana za Zdravlje Kurira.
Put do dijagnoze bio je opsežan, uključivao je bezbrojne intervencije, analize i razgovore s raznim medicinskim stručnjacima. Borili smo se da održimo dosljedan raspored bolničkih termina i pregleda, što je zahtijevalo pauze tijekom puta. Bilo nam je bitno da povremeno zastanemo tijekom ovog procesa kako bismo se psihološki napunili za ono što nas čeka.
Bilo je puno trenutaka ispunjenih tugom, neizvjesnošću i suzama. U trenutku kad sam se podvrgla svom prvom postupku izvantjelesne oplodnje, imala sam 34 godine i već nekoliko intervencija i dijagnostičkih pretraga.