Borislav Terzić Terza ušao je u reality show “Elita 8” kako bi zaradio novac za sebe i svoju trudnu suprugu Milicu Veličković.

Tvrdio je i da je njegova ljubav s njom jaka i da je sve dobro, ulaskom na ovo velebno imanje u Šimanovcima; dokazuje suprotno.

Nedugo nakon što je preuzeo rezidenciju u Bijeloj kući, Terza se namjerio na jednu od najzgodnijih žena u gradu, Sofiju Janićijević.

Na zabavi kojoj je prisustvovao, čučnuo je na jednu stranu i poslao svoje srce, koje je vidjela njegova trudna zaručnica.

Milica se tada obratila novinarima i rekla da su ona i oni raskinuli jer ona ne želi da toleriše takvo ponašanje.

Bora nije stao na tome, pa je danas još jednom gestom dokazao da je, da, krenuo na simpatičnu plavušu.

Probudio se ili otvorio oči, što god se prije dogodilo, zatim je sjeo na krevet i okrenuo se prema Sofiji nakon čega joj je na neki poseban način pokazao svoje srce, a pritom se trudio da to ne bude vidljivo pred obitelji, ali i gledateljima okolo malim ekranima.

Obično je fizioterapija povezana s masažama i ozljedama vezanim uz sport. U stvarnosti, odgovornosti fizikalnog terapeuta mnogo su šire i kompliciranije. Prema riječima Srđana Anđelkova, fizioterapeuta i specijalista manualne terapije, svakodnevno pomažem ljudima vratiti pokretljivost i funkciju, a pritom se susrećem s brojnim zabludama i pogreškama pacijenata.

Prvo što bih naglasio je da se fizioterapija ne odnosi samo na ozljede ili nakon oporavka od operacije. Iako je istina da veliki dio onoga što radimo uključuje pomoć pacijentima u oporavku nakon operacija ili ozljeda, naš mandat ide daleko dalje od toga. Bavimo se osobama s kroničnim bolestima poput artritisa ili srčanih problema, a s druge strane, sportašima koji žele poboljšati izvedbu.

Ovaj oblik liječenja može se primijeniti u gotovo svim životnim uvjetima, a ne samo u najgorim, napominje naš sugovornik. Prevladava zabluda da je fizioterapija samo masaža. Iako može biti jedna komponenta liječenja, to nipošto nije jedina dimenzija koja čini fizioterapiju. -Procjena stanja pacijenta koju radimo u cjelini; izrada programa vježbanja (gdje primjenjujemo različite metodologije); te upućivanje bolesnika na pravilno kretanje i korištenje tijela.

Na kraju, kako kaže, fizikalna terapija podrazumijeva uključivanje pacijenta. Neostvarive težnje Uobičajena pogreška pacijenata je da rezultate očekuju odmah. Fizioterapija nije čarobno rješenje problema nakon jedne ili dvije sesije – potrebno je vrijeme i predanost pojedinca. Mnogi ljudi se jako obeshrabre kada vide da trenutno nema poboljšanja i tu odustanu jer se uglavnom radi o kroničnim problemima.

On, zapravo, naglašava da treba nastaviti s tim – ako nastavite raditi vježbe o kojima smo govorili, napredak će sigurno biti postignut. Molim, bez boli Vrlo je zanimljivo promatrati koliko često pacijenti zamišljaju terapiju kao bolno iskustvo. To što postoje situacije u kojima terapije bole ne znači da sve moraju biti takve.

Cilj nam je ublažiti bol, a ne učiniti ga nepodnošljivim, kaže Anđelkov. “Pogrešna shvaćanja fizioterapije vjerojatno proizlaze iz mišljenja da svim pacijentima dajemo jednake vježbe i iste tehnike, ali se također pretpostavlja da su nepotrebne samo za mlađu populaciju.

U praksi bi to koristilo svim pojedincima – djeci kao što su ona s fizičkim razvojni poremećaj koordinacije koji imaju probleme s mišićno-koštanim i neurološkim sustavom ili odrasli koji dugo rade na kompjuterskim stolicama i zainteresirani su za poboljšanje svoje mobilnosti funkcionalnim aktivnostima.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here