Jedan odličan način za smanjenje plinova i nadutosti je jedenje graha. Imaju malo kalorija i masti (bilo koje vrste), a služe i kao izvrstan izvor proteina, B-vitamina folne kiseline i vlakana. Sve one koje pomažu u snižavanju razine kolesterola jer ne sadrže gluten pa u njima mogu uživati ​​svi.

Dok ste na dijeti, dobro je jesti obrok od graha jer ima malo energije i masti. Osim toga, bogat je magnezijem i vrijednošću željeza. Energiju ne krade grah; umjesto toga, daje vašem tijelu antioksidativne prednosti.

Neki ljudi možda oklijevaju kuhati grah. Nauče da će ih napuhati; to će im biti neugodno jer će biti plinova iz unutrašnjosti trbuha. Postoji nekoliko načina za smanjenje ovog učinka.

Svi znaju da prethodno namakanje graha preko noći prije kuhanja smanjuje oticanje. Jedna bapska priča od posebnog značaja savjetuje da ovo može biti posebno korisno dan unaprijed, tako da se osušene mahunarke preliju vodom.

Osim namakanja graha u vodi kako ne bi nabubrio tijekom kuhanja, ubacite lovor, kumin, mažuran, majčinu dušicu ili đumbir jer i oni pomažu u smanjenju kasnijeg stvaranja plinova u tijelu.

Grah koji nije potpuno kuhan može uzrokovati više plinova. Da biste spriječili ovaj problem, grah iz konzerve također treba dobro oprati, a način kuhanja ne smije se raditi na brzinu s visokim temperaturama.

Namakanje i ispiranje graha smanjilo bi šećere koji uzrokuju plinove na njima, a time i manje nadutosti u želucu. Točnije, pri stvaranju debele šećerne kore, bakterije odgovorne za taj proces proizvode neprijatan miris koji proizvodi plin koji mora izaći iz pećnice. Prema riječima svakog iskusnog kuhara, grah se smatra napola kuhanim tek nakon tri kruga kuhanja.

 

 

 

 

 

Početni znakovi nisu upućivali na demenciju. Objavljeno 18.09.2024 u 12:00 sati Žena koja čeka dijete sjedi na klupi na stanici i strpljivo čeka autobus. Pita je djed: “Koliko imaš mjeseci?” “Molim te”, rekla je, očito zatečena. “Koliko mjeseci imaš?” ponovio je sam: “Mora da si jako uzbuđena što ćeš postati majka.” “Osmi”, odgovorila je u suzama, očiju punih

“Idući prema tom poslu ovdje u gradu” Tekst napisan umjetnom inteligencijom: g. Williams je nekoliko godina bio tajni policajac u odjelu za poroke prije nego što se pridružio odjelu za umorstva

Gospodin Williams proveo je nekoliko godina kao tajni policajac prije nego što se pridružio odjelu za ubojstva

Mlada gospođica kaže: “Imam samo oca, a on je slabog zdravlja.” Upravo u tom trenutku zaustavlja se autobus i mlada dama počinje ustajati kao da podiže deku, govoreći: “Hajde tata, ovo je naš prijevoz.” Tek na kraju ovog emotivnog videa—stvorenog za podizanje svijesti na društvenim mrežama iu promotivne svrhe—shvaćate da se radi o čovjeku s Alzheimerovom bolešću i njegovoj budućoj kćeri njegovateljici.

Rujan je mjesec podizanja svijesti o Alzheimerovoj bolesti. Sporo rastući oblik demencije, ova bolest ima skromne početke, ali kasnije uzrokuje nevolju cijeloj obitelji. U razgovoru za Dnevnik RTS-a Slavica Stuparušić – kći oboljelog – i Nadežda Starić iz Srpskog udruženja za Alzheimerovu bolest razgovaraju o tome kako prepoznati rane simptome, kako usporiti napredovanje te kakva bi pomoć i podrška bila korisna i oboljelima i njihove obitelji.

Procjene pokazuju da otprilike jedan od deset svjetskih stanovnika pati od neke vrste demencije. U Srbiji je zabilježeno oko 200.000 slučajeva. Gostujući u Dnevniku, Slavica Stuparušić otkriva da je njegova majka bolovala od Alzheimera mnogo prije nego što su se njezini simptomi manifestirali kao demencija. Početni znakovi nisu upućivali na demenciju. Bilo je

U početku su bile vidljive promjene u ponašanju uz napetost i nervozu, ali bez konkretnog tjelesnog uzroka koji bi njezini liječnici mogli identificirati i zbog kojeg su je liječili anksioliticima. Kasnije je počela gubiti stvari i optužila svoje ukućane da su ih ukrali.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here