Pop zvijezda Jelena Karleuša ne stidi se naglasiti koliko joj nedostaje majka Divna Karleuša, a iako je tretiraju kao vrlo jaku osobu, u tom trenutku svako može primijetiti po emotivnom izrazu lica pjevačice koliko je ona zapravo emotivna.

Uvijek je javno govorila o tome koliko joj je pokojna majka značila u životu i isticala da joj je ona najveća podrška i cijedilo.

Karleuša je u “U ringu” otkrila da nakon majčine smrti nije ušla u kuću.

Sve što je moja majka skupljala i skupljala i za što se borila u životu, ostalo je zaključano u njenoj kući i nikad više u nju nisam ušla. Nikada nisam otišao u njenu kuću.

Ostala je onakva kakvu smo je izveli iz kuće, sve je bilo njeno i shvatila sam da je sve što sada imamo, zlato, automobili, stanovi, potpuno nebitno – rekla je Jelena.

Istaknula je kako u životu nije velika izjeba i partijaner.

– Cijeli život sam zatvorena u sobi. Dosta sam zatvorena i ne kontaktiram previše, ne izlazim, ne krećem se. Kad sam sama u svoja četiri zida, punim baterije i time sam zadovoljna. – rekla je.

Ističe da nije od onih koji se žale na svoju sudbinu “sažalijevati se i plakati nad svojom sudbinom. To nisam ja”.

Bilo je, naravno, trenutaka (pogotovo kad sam u PMS-u) kada sam se pokušavala sažalijevati… ali nisam takav tip. Nema smisla samosažaljevati, samo ustati i krenuti naprijed.

Kako učinkovitije organizirati svoje vrijeme i povećati produktivnost

Svi imamo 24 sata u danu. Način na koji upravljamo svojim vremenom može značajno utjecati na našu produktivnost. Pravilno upravljanje vremenom pomaže ostvariti postavljene ciljeve, smanjuje stres i povećava ispunjenje. Slijede savjeti za poboljšanje produktivnosti i dobro iskorištavanje vremena:

Vrlo je važno postaviti jasne ciljeve ako želite bolje organizirati svoje vrijeme. Ako nemate konkretne ciljeve, teško je odrediti prioritete i dobro iskoristiti svoje vrijeme. Koristite SMART metodu pri definiranju ciljeva; trebaju biti specifični, mjerljivi, ostvarivi, relevantni i vremenski ograničeni. Na primjer, umjesto da kažete “Želim biti bolji na poslu”, možete reći “Želim završiti tri ključna zadatka do petka.” Napravite listu prioriteta – tj.

Nakon što postavite ciljeve, morat ćete osmisliti dnevnu ili tjednu listu prioriteta. Primjena tehnike Eisenhowerove matrice kako bi se zadaci podijelili u četiri skupine: Važni i hitni: to su zadaci koje je potrebno hitno riješiti. Važni, ali ne i hitni: važni zadaci za čije će dovršenje trebati neko vrijeme. Hitno, ali ne važno: može se delegirati ili obaviti kasnije. Ni važni ni hitni: oni koje možete zanemariti ili ukloniti.

Koncentrirajte se na rješavanje zadataka iz prve dvije kategorije, a ostale delegirajte (ili odgodite). Koristite Pomodoro tehniku ​​Radite 25 minuta i zatim napravite pauzu od 5 minuta. Nakon četiri takva intervala napravite dugu pauzu od 15-30 minuta.

To će vam pomoći da zadržite koncentraciju i da se psihički ne umorite. Dok radite, pokušajte isključiti sve stvari koje vam odvlače pažnju poput društvenih mreža, nepotrebnih poziva ili poruka. Delegirani poslovi treće i četvrte kategorije.

To može dovesti do osjećaja preopterećenosti. Delegiranje zadataka jedan je od načina upravljanja vremenom. Ako radite u timu, uvijek podijelite svoje zadatke s drugima. U privatnom životu također se mogu delegirati obaveze, kućanski poslovi, mali dnevni zadaci.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here