Baka Prase je očito previše simpatičan prema Jeleni Karleuši, pa joj je u jednom od svojih live streamova poslao glasovnu poruku pozivajući je da kod njega razgovaraju o raznim temama.

– Pozdrav Jelena! Ovo je baka svinja, živa sam i dobro sam. Hoćeš li jednog dana doći k nama kao gost da možemo ovako razgovarati o životu i popiti čaj— možda čak i podijeliti neka seksualna iskustva?

Šalim se naravno, ali neke životne teme i malo kockanja zajedno bi bile zabavne. Baš bih uživao u tome. Lijepi pozdrav. Svi te volimo ovdje. Ja i ustanova – poručio je baki JK, da bi kasnije te večeri stigao Karlin odgovor od kojeg se padala čeljust:

Dobro veče bako, mislim svinja, institucija! Ovo nije moj seksi glas, tek sam se probudila jer idem na nastup pa se moram spremiti.

Naravno, naravno. Poziv koji je zvonio, eto zašto… ali morat ću ti reći kasnije. Znate, kako to ide kod nas starijih teta – rekla je Jelena u poruci za Youtube koja ju je zabavila.

Nižu se, naravno, komentari gledatelja oduševljenih Jeleninim trikom:

– Kakav idiot! Ajme, JK kraljice! Riješeno! Jelena lik svaka čast dobila te – neki su od komentara.

Možda je i baka svinja, ali opet možda su oboje umjetna inteligencija – moguće je da je glas Jelene Karleuše lažan.

Znate li da je “shinrin-yoku”, koji se često naziva i “šumsko kupanje”, nadaleko poznata praksa u Japanu? Zanimljiv koncept ne uključuje doslovno kupanje u vodi, već se usredotočuje na kontemplativno i opuštajuće uranjanje u prirodu – posebno unutar šuma – s namjerama liječenja i dobrobiti.

Ideja je vrlo jednostavna: to je samo šetnja šumom ili jednostavno opuštanje bez intenzivnog vježbanja ili duboke meditacije i pozoran na razne mirise, zvukove i poglede koje nudi vanjsko okruženje. Praksa ima svoje korijene duboko usađene u tipičnu japansku kulturu koja jako cijeni sklad s prirodom.

Ali shinrin-yoku nije samo kulturna praksa; njegove zdravstvene prednosti su istražene i valjane. Istraživanje je pokazalo da se razina hormona kortizola, koji je opasan za pojedinca pod stresom, može dramatično smanjiti boravkom u šumi.

Štoviše, vjeruje se da šumsko kupanje snižava krvni tlak i jača imunitet. Neki čak kažu da će vam povećati energiju i razbistriti um. U Japanu se praksa shinrin-yokua često može vidjeti u njihovim šumama. Jedno vrlo značajno mjesto je Akasawa, priznato kao jedno od najljepših mjesta gdje se može doživjeti ovo iskustvo. Posjetitelje polako prate kroz ovu gustu šumu dok im se govori da se koncentriraju na svaki udah, korak kao i sva osjetila uključena u prirodno okruženje.

Velik broj vođenih programa obično uključuje meditativne aktivnosti, tehnike disanja pa čak i tai chi. Štoviše, sve veća popularnost shinrin-yokua u svijetu je vrlo fascinantna. Nekoliko zemalja trenutačno nudi takve programe i vodiče koji bi ponudili slična iskustva što jasno pokazuje da bavljenje prirodom na takav način ima svoju široku privlačnost, ali i prednosti.

Unutar naših brzih društava u kojima razine stresa i tjeskobe rastu do neviđenih visina, mogućnost prakticiranja nekog shinrin-yokua bila bi tako jednostavan, ali snažan način ponovnog povezivanja s prirodom, a kroz to i sa samim sobom. Sljedeći put kada se osjećate pod stresom ili umorom — dobrodošli, “šumska kupka”. – duh i tijelo će vam biti zahvalni na predahu!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here