Svetlana Ceca Ražnatović, poznata pjevačica, posjeduje raskošnu vilu na moru na Cipru koja joj služi kao osobno utočište usred njenog pretrpanog rasporeda. Ovog ljeta na prijeko potrebno pomlađivanje s njom su bili sestra Lidija, te kume i bliski prijatelji.

Smješteno na gornjoj razini vile, pjevačevo prebivalište uključivat će kompaktni bazen, par jacuzzija i prostor za masažu.

Smještena uz obalu Aja Nape, ova ekspanzivna kuća od 400 četvornih metara može se pohvaliti odličnom lokacijom i prati je prostrano dvorište s velikim bazenom, koji služi kao izvor uživanja obitelji Ražnatović i njihovim prijateljima.

Kada sam tražio novu nekretninu, imao sam na umu specifičnu viziju – nešto jedinstveno, zapanjujuće i idealno smješteno tik uz ocean. Moj prijatelj Fotos bio je taj koji me kroz kolekciju fotografija upoznao s ovom veličanstvenom vilom i odmah sam znao da je to prava.

Kuću sam bez oklijevanja odlučio osigurati podizanjem kredita. Da, kupnju sam obavio uz pomoć kredita koji, po običaju, revnosno otplaćujem mjesečno. Ovo otkriće podijelila je Ceca tokom gostovanja u emisiji “Amidža show”.

Pjevačica već nekoliko godina posjećuje ovu otočnu državu, privučena očaravajućom atmosferom, stvara sadržajne veze i omogućava svojoj djeci školovanje.

Ranije je Ceca izrazila zahvalnost svojim susjedima Irancima, Cipranima i Rusima s kojima je veže jaka veza. Ti ljudi, koji su vrlo uspješni, ne pridaju nikakav značaj njenoj slavi u Srbiji. Kad stigne srpska zima, Ceca uživa u bijegu na prelijepu ljetnu destinaciju Ayia Napa. Mir koji doživljava u svom drugom domu ima veliku vrijednost za nju.

Bonus tekst

Praćenje najviših vrijednosti krvnog tlaka je ključno, jer potencijalno mogu ukazivati ​​na problem, iako ne uvijek rizik. Ove vrijednosti označavaju višak ili višak nečega u tijelu. Čak i osobe dobrog zdravlja trebaju povremeno provjeravati krvni tlak kako bi se uvjerili da sve funkcionira kako treba. U pravilu je krvni tlak najviši ujutro prije doručka. Preporučljivo je ostati miran i bez stresa tijekom procesa praćenja kako biste spriječili nepotrebno povećanje tlaka.

Provjera krvnog tlaka ujutro je korak predostrožnosti za liječenje hipertenzije. Tijekom tog vremena uobičajeno je primijetiti povišene razine krvnog tlaka, što može biti popraćeno simptomima kao što su glavobolja, zujanje u ušima i osjećaj pritiska u glavi. Ovi simptomi mogu poslužiti kao znak upozorenja za moguće kronične probleme sa srcem. Iako visoke vrijednosti krvnog tlaka mogu ukazivati ​​na problem ili potencijalni rizik, one ne jamče nužno prisutnost problema. Čak bi i osobe dobrog zdravlja trebale razmotriti povremeno praćenje krvnog tlaka kao sigurnosnu mjeru.

Kada je riječ o niskom krvnom tlaku, doba dana u koje ga mjerite ne čini razliku. Bilo da je ujutro ili bilo koje drugo vrijeme, očitanja su obično bliža normali ili malo niža od normale. Ako nemate stalnih problema s krvnim tlakom, dovoljno ga je mjeriti tri do četiri puta tjedno. Međutim, ako imate hipertenziju, jutarnje mjerenje krvnog tlaka postaje ključna preventivna mjera.

Osobe koje pate od hipertenzije trebaju kontrolirati krvni tlak tri puta dnevno. U jutarnjim satima, kada je arterijski tlak na vrhuncu, dolazi do značajnih poremećaja u protoku krvi, koji su najizraženiji nakon buđenja. Najveća učestalost moždanog i srčanog udara opažena je u to vrijeme. Planovi liječenja prilagođavaju se godišnje ili dvaput godišnje, nakon temeljitih dijagnostičkih procjena.

Tijekom zimske sezone dolazi do povećanja potrošnje lijekova, dok se ljeti preporučuje smanjenje doze. Ako ste među onima koji preziru stalno imati nizak krvni tlak, preporučljivo je pratiti krvni tlak kada primijetite da se smanjuje. Jedan čimbenik koji pridonosi ovom smanjenju je toplina. Općenito, nizak krvni tlak sam po sebi nije značajna briga. Međutim, može postati problematično ako je simptom temeljnog stanja, poput opeklina od sunca ili pretjeranog krvarenja.

Kada je popraćen nesvjesticom i povremenim gubitkom svijesti, nizak krvni tlak također može ukazivati ​​na bakterijsku infekciju, što je zabrinjavajuće. Međutim, ako je pad tlaka uzrokovan stanjima kao što su crijevna bolest ili proljev, a prisutna je i dehidracija, to se može ispraviti unosom tekućine.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here