Veljko Ražnatović i njegova supruga Bogdana otišli su na obiteljski odmor, ali ne na more nego na planinu.

Za odmor su se smjestili na Kopaoniku kako bi osjetili čari netaknute prirode.

Veljko se oglasio na svom Instagram profilu i podijelio slike sa planine.

Objavio je nekoliko slika i snimaka iz prirode, a ima i nekoliko snimaka sa svojom dragom.

Bogdana je bila prilično ohlađena, primjetno je da je nakon tri poroda uspjela vratiti djevojačku figuru.

Uz sliku na kvadu, Veljko je objavio i fotografiju na kojoj se vidi da su u prirodi pali sočni poljupci.

Fraktalni zvuk prilično je novo područje istraživanja unutar znanosti o zvuku i akustici koje proučava takve samoslične ponavljajuće obrasce zvučnih valova poput onih koji više podsjećaju na matematičke fraktale.

Ti su fraktali poput pahuljica, paprati ili obalnih oblika: slični sami sebi i ponavljaju se u različitim razmjerima. Fraktalna glazba je analogna; motivi se ponavljaju na različitim frekvencijama i vremenskim skalama kako bi stvorili prekrasne, nove zvučne pejzaže.

Najzanimljivija kvaliteta fraktalnog zvuka je njegov potencijal da opusti um i tijelo. Neki znanstvenici vjeruju da fraktalni obrasci u zvuku mogu pomoći u smanjenju razine stresa i tjeskobe jer su, u svojoj imitaciji prirodnih zvukova poput potoka koji teče ili nježnog vjetra koji plete kroz drveće, složeni, ali ostaju poznati našem mozgu u pružanju ugode i opuštanja .

Također, neki integriraju fraktalni zvuk u meditaciju i zvučnu terapiju, tvrdeći da može pomoći u sinkronizaciji moždanih valova i pružanju veće mentalne jasnoće. Koristi se u glazbi i zvučnim instalacijama Fraktalni zvuk koriste zvučni umjetnici i skladatelji za stvaranje jedinstvenih djela koja se neočekivano razvijaju, a još uvijek su uredna i ugodna.

Ova metoda stvaranja glazbe omogućuje slušatelju da bude izložen novim dinamičkim zvučnim poljima pri svakom slušanju što pomaže u stvaranju iluzije svježine i originalnosti. Priznaje se da je Fractal sound bio jedan od njegovih ranih pionira, američki matematičar i glazbenik Richard Voss. Njegovo je istraživanje pokazalo da su brojni prirodni i glazbeni zvukovi fraktalni.

Ovaj temeljni rad nadahnuo je mnoge da dalje istražuju primjenu fraktalne akustike u područjima kao što su glazba, terapija i opuštanje. Fraktalni zvuk može se ukratko opisati kao zanimljiv tripartitan fenomen znanosti, umjetnosti i prirode koji otvara nove putove za razumijevanje reakcija našeg mozga na složene zvučne krajolike, kao i istraživanje sposobnosti zvukova da poboljšaju naše zdravlje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here