Ova optička iluzija pokretne figure može izazvati različite osobine ovisno o tome gdje osjećate da pojedinac trči.

Vaša percepcija slike povezana je s vašim kognitivnim pristupom i preferencijama zadataka. Kada neka figura trči prema vama u trku, to može značiti da imate analitički stil razmišljanja.

Obično se fokusirate na jedan zadatak i završite ga do kraja. Zatim prelazite na sljedeći. To vam omogućuje usmjeravanje znatne energije u detaljnu analizu kao i rješavanje problema.

S velikim fokusom, moći ćete učinkovito generirati argumente i poduprijeti ih činjenicama i jasnim obrazloženjem.

Multitasking nije vaša snaga. Radije se fokusirate na jedan zadatak u isto vrijeme; poboljšava kvalitetu obavljenog rada zahvaljujući povećanom protoku i točnosti.

Kada se čini da se neka figura udaljava od vas: vidjeti osobu kako se udaljava može ukazivati ​​na potencijalnu snagu u obavljanju više zadataka istovremeno.

Možete rješavati više zadataka odjednom i paziti na druge aktivnosti s različitim varijacijama intuicije i robusnim memorijskim senzorima da vjerujete svojim instinktima za brze ispravne odluke koje mogu odražavati prilagodbu bez napora različitim situacijama, visoku obradu informacija.

Ova optička iluzija pokreće rasprave oko stereotipa vezanih uz muški i ženski mozak. Neuroznanstvenica Daphna Joel ističe da se kroz znanstvene studije sve više otkriva da je razlika između muškog i ženskog mozga u pogledu sposobnosti i kognitivnih stilova beznačajna.

Slijedeći stereotipe, znanost naglašava individualnost (bez obzira na spol) i promiče ideju da je mozak jedinstven u svojoj složenosti, posebnosti za svaku osobu.

 

 

 

 

 

Znate li da postoji voće koje je poznato po tome što dugo živi i ne kvari se? Ova zanimljiva suha datulja i med povezuju činjenicu s istim. Konkretno, tamo gdje bi većina voća – i mnoge hrane imali prilično ograničen rok trajanja – to bi bile iznimne stvari. Za med je to nevjerojatna lakoća s kojom ostaje neiskvaren ako se pravilno skladišti.

U drevnim egipatskim grobnicama, prije više od 3000 godina, stavljene su posude s medom i utvrđeno je da nije samo siguran za konzumaciju, već i praktički bez mikroba!

Med je sposoban odoljeti rastu širokog spektra mikroorganizama zbog svoje vrlo niske aktivnosti vode i visoke kiselosti (Aljadi et al. 2009). U njegov sastav pčele su dodale i enzim glukoza oksidaza koji se nakon razrjeđivanja s vodom pretvara u vodikov peroksid; stoga je zaštita i od kvarenja ovim proizvodom.

Drevni Egipćani su iznenađujuće koristili med ne samo kao izvor hrane, već i kao sredstvo za balzamiranje i konzervans, vjerujući u njegova antiseptička svojstva. S druge strane, poznato je dugotrajno voće koje su slučajno suhe datulje. Datulje se uzgajaju više od 5000 godina u regijama koje pripadaju Bliskom istoku i sjevernoj Africi; jedna su od najstarijih udomaćenih biljaka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here