Svetlana Ceca Ražnatović traje u raskošnoj vjenčanici o čemu su mediji pisali danima, a crtež ovog stvaranja sa vjenčanja balkanske zvijezde u poznatom Rijksmuseumu u Amsterdamu.

Radi se o modelu jednog grčkog dizajnera, a vjenčanicu je Cecina kupila u Milanu.

Kao nekad špekulisalo se u pojedinim medijima da je Cecina vjenčanica koštala 100.000 maraka.

Ovaj model vjenčanice godinama nakon Cecinog vjenčanja postao je jedan od najtraženijih u Srbiji, a upravo takvu haljinu izabrale su mnoge djevojke za svoje vjenčanje.

U Ceci su se udale Lidija Ocokoljić, Cecina rođena sestra i Bogdana Ražnatović, njena šogorica

Ceca je godinama čuvala vlastitu vjenčanicu, ali, kako smo rekli, oduševila ju je što je i Bogdana rekla “da” njenom sinu u toj istoj vjenčanici.

Veljko Ražnatović i Bogdana zavjetovali su se na vječnu ljubav 24. studenog 2019. u kripti Hrama Svetog Save u Beogradu.

Veličanstvena svadbena zabava za 500 uzvanika održana je u luksuznom hotelu gdje je uzvanicima poslužen najskuplji “kraljevski meni” (75 eura), a svaki je naplaćen 75 eura po osobi.

Bilo je uključeno svih vrsta pića — domaćih i stranih. Ako govorimo o hrani, od tatarskog bifteka pa sve do Rudolphove kraljevske salate, lososa od kokosovog mlijeka i patke s umakom od borovnica, gosti su imali priliku kušati svako jelo.

 

 

Iskustva neurokirurga s kliničkom smrću puna su zanimljivih spoznaja. Ja sam, primjerice, kao neurokirurg bio skeptičan prema životu nakon smrti. Sve do iskustva kliničke smrti gdje sam dobio svoje tri poruke: uključujući mozak. Odgojen u znanstvenom okruženju kao sin neurokirurga, prošao sam isti put karijere sve do akademskog neurokirurga i predavanja na Harvard Medical School i drugima.

Moje razumijevanje moždanih procesa iskustva bliske smrti ostavilo me nepokolebljivo u znanstvenoj valjanosti izvještaja onih koji su izvijestili o takvim stvarima kao izvantjelesnim tijekom iskustva bliske smrti. Mozak je nevjerojatno delikatan, ali zamršeno fino podešen sustav koji reagira čak i na najmanji pad u isporuci kisika ovim fenomenom — tako se ljudi vraćaju nakon teških ozljeda s nevjerojatnim pričama iz vremena provedenog u drugim svjetovima.

Ali to ne znači da su doista “putovali”. Iako sam sebe nazivao kršćaninom, a kamoli pobožnom, identifikacija je bila više identifikacija. Nisam imao problema s ljudima koji su u Isusu htjeli vidjeti nešto više od samo izvanrednog čovjeka. Na neki način propisuje patnju svijetu. Ipak, moje srce je s ljudima koji traže utjehu u vjeri koja se temelji na bogu koji voli uvjetno. Naravno, zavist je bila sigurnost koju su ta uvjerenja nedvojbeno pružala.

Ali kao znanstvenik, znao sam da sam ne smijem vjerovati tim konceptima. U jesen 2008., nakon što sam tjedan dana bio u komi tijekom kojeg je moj neokorteks bio potpuno neaktivan, doživio sam dovoljno duboko iskustvo da mi pruži znanstvene dokaze da vjerujem u svijest nakon smrti. Vrlo dobro razumijem kako ova vrsta isprike može zvučati skepticima; stoga ću opisati svoju percepciju koristeći se jezikom i logikom znanosti — budući da je to ono što radim.

Prije četiri godine, jednog ranog jutra, slučajno sam bio tako nesretan i imao sam glavobolju. Nekoliko sati kasnije, cijeli korteks je samo prestao raditi i tada je bilo jasno da ne radim kako treba otkriveno u Općoj bolnici Lynchburg u Virginiji- gdje sam radio kao neurokirurg- i otkriveno je da sam dobio rijedak oblik bakterijskog meningitisa, rijetko viđa se u novorođenčadi.

Bakterija E. coli ušla je u moju cerebrospinalnu tekućinu, malo-pomalo otvarajući svoje mjesto u tkivu mog mozga. Tog jutra kad sam ušao u hitnu, bili su veliki izgledi protiv toga da ikada odem kao išta više od tijela u vegetativnom stanju.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here