Jedan od naših velikih rokera Bora Đorđević nalazi se u jednoj od ljubljanskih bolnica i na respiratoru je.

Pjevač Riblje Čorbe ima problema s plućima, kako potvrđuju najnovije informacije, a navodno je i sada na respiratoru zbog nekih komplikacija, pojavile su se dezinformacije o trenutnom zdravstvenom stanju rock zvijezde.

Ovom prilikom Borin menadžer Bane Obradović ponovo je odlučio da se oglasi i oštro reaguje na ovakve natpise na društvenim mrežama:

– Bora Đorđević je u Kliničkom bolničkom centru u Ljubljani. Komplikacije koje su proizašle iz kroničnog opstruktivnog plućnog poremećaja prisilile su ih da umetnu cijev za disanje.

Liječnici se bore za život slavnog glazbenika, posebice bubrezi i jetra.

Dobija pravu terapiju, Bora se bori kao heroj. Ima i nekih natpisa, pogotovo na društvenim mrežama-nije dobro; zli su, da u ovim trenucima legende koja se bori za život, nema prava i čovjeka.

Što reći. Sve nas čekaju dobre vesti – rekao je Borin menadžer Kurira.

Bagrem je popularan zbog svojih ljekovitih svojstava i koristi se kao čaj za rješavanje nekoliko zdravstvenih problema. Kad se unosi kao čaj, bagrem ublažava reumu i zubobolju jer djeluje antiseptički. Također uvelike doprinosi smanjenju lučenja želučane kiseline; zbog toga je primjenjiv u terapiji migrene, gastritisa, žgaravice, te čira na želucu i dvanaesniku.

Priprema čaja od bagrema je jednostavan zadatak. Samo jednu žličicu suhih cvjetova prelijete s dva decilitra kipuće vode. Nakon što pokrijete, ostavite da odstoji 30 minuta. Nakon tog vremena procijedite i pijte 1-3 šalice dnevno. Bagrem je u homeopatiji vrlo važan jer: liječi hiperaciditet, noćnu žgaravicu, migrenu i upalu facijalnog živca

Akacija
Osim u terapeutske svrhe, bagrem se koristi u kuhinji. Jelo je divno kada se cvjetovi bagrema umoče u tijesto za palačinke i potom prže u dubokom ulju. Bagremov med u Europi je cijenjen zbog tekućeg bistre teksture i nježnog okusa. Točnije, pogodan je za djecu stariju od godinu dana jer, između ostalog, umiruje i pomaže kod stresa i nesanice.

Medu mogu trebati i do tri godine da se kristalizira, a ako se počne zgušnjavati i postane mutan, bijel i zrnast, jednostavno ga možete vratiti u tekućinu ako staklenku stavite u toplu vodu. Cvjetovi bagrema cvjetaju obično od travnja do kraja svibnja, a ponekad i do lipnja. Jer svježe prženi cvjetovi nisu samo bijele boje i aromatični, već i puni nektara. U tradicionalnoj medicini skupljanje cvjetova provodi se prije cvatnje, a preferiraju se mladi listovi.

Za liječenje simptoma prehlade i kašlja pijte čaj od suhih cvjetova. Visoke razine proteina, ugljikohidrata i masti sadržane su u svježim mahunama i sjemenkama bagrema. Neke dijelove stabla akacije treba koristiti s oprezom zbog komponenti toksičnosti poput crvendaća, robinina i akvamazina koji mogu biti prisutni. Budući da mogu biti otrovni, ne smiju se koristiti stara kora, zreli listovi i sirove sjemenke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here