Nakon trijumfalnog nastupa na balkonu, srpski košarkaši su zajedno s kolegama osvajačima medalja s Olimpijskih igara u Parizu produžili slavlje do duboko u noć u jednom prijestolničkom baru.
Sportaši koji su osvojili brončane medalje konstantno su pokazivali svoju sposobnost slavlja, a ovaj put nije bila iznimka. Uz nadahnutog Jokića, Bogdan Bogdanović i Milica Todorović izveli su srčanu obradu pjesme Toma Zdravkovića “Sviraj noćaš samo za her”.
Kapiten naše reprezentacije se u hipnotišućem trenutku našao u transu, s visoko podignutom rukom s tompusom, čak mu je i Milica dala priliku da otpjeva dio pjesme, prije nego što joj se konačno stropoštala u zagrljaj.
Podsjetimo, cijenjeni Novak Đoković i sam je podlegao očaravajućim melodijama sevdaha, pridruživši se suprugi, kolegama i pjevačima dok je dizao ruke i pjevao.
Bonus tekst
Modrice su česta pojava koja obično nestaje u kratkom vremenskom razdoblju. Međutim, neki pojedinci su skloniji modricama i mogu imati dugotrajnije posljedice. Uzroci povećane osjetljivosti na pojavu modrica mogu uvelike varirati, a čak i teška bolest jetre može biti potencijalni čimbenik.
Modrice se mogu pojaviti kao posljedica ozljeda kože, koje mogu biti uzrokovane incidentima kao što su padovi, snažni udarci ili nagli pritisak. U slučajevima kada je udarac iznimno snažan, može izazvati ozljede ispod kostiju, što dovodi do opsežnog krvarenja i modrica za koje je potrebno nekoliko tjedana za potpuni oporavak. Razni čimbenici mogu doprinijeti povećanoj osjetljivosti na pojavu modrica uz minimalnu provokaciju.
Promjena boje poznata kao modrica uzrokovana je čimbenicima povezanim s godinama koji utječu na sposobnost tijela da zgruša krv, na što može utjecati korištenje određenih lijekova poput razrjeđivača krvi. Kada su krvne žile oštećene, krv izlazi u tkivo ispod, što dovodi do stvaranja modrice. To dovodi do prepoznatljive plave ili ljubičaste boje koja se često povezuje s modricama. Međutim, osobe s tamnijom kožom mogu primijetiti crvenkastu ili ljubičastu nijansu ili tamnu mrlju u usporedbi s okolnom kožom zbog prirodnih varijacija u tonu kože.
Tijekom vremena tijelo apsorbira zarobljenu krv, što rezultira postupnim blijeđenjem i konačnim nestankom boje modrice. Kada su krvne žile oštećene, krv curi u ispod tkiva, što dovodi do stvaranja modrice. Postoje različiti čimbenici koji mogu pridonijeti povećanoj osjetljivosti pojedinca na modrice.
Postoji nekoliko uobičajenih čimbenika koji pridonose različitim ishodima kada je riječ o modricama. Slabljenje krvnih žila i stanjivanje kože kako stari čine osobe sklonije modricama. Osim toga, nasljedni aspekt lakog nastanka modrica znači da će oni s obiteljskom poviješću čestih modrica vjerojatno imati slične probleme.
Primjena lijekova za razrjeđivanje krvi nosi rizik od pojačanog krvarenja i modrica. Trenutno je dostupan niz lijekova sa svojstvima razrjeđivanja krvi, uključujući oralne i intravenske antikoagulanse, izravne inhibitore faktora Xa, izravne inhibitore trombina, antitrombocitne lijekove i nesteroidne protuupalne lijekove (NSAID). Ovi lijekovi se koriste za rješavanje raznih medicinskih stanja.