Ana Bekuta sinoć je proslavila svoj 65. rođendan u krugu dragih ljudi. Naime, Bekuta je napravila veliku zabavu u jednom beogradskom restoranu i tamo okupila bliske ljude s kojima je puhala u svjećice na rođendanskoj torti.
Slavljenica nije skidala osmijeh, a za događaj je odjenula elegantnu crnu haljinu. Ona se smiješi. Nosi crnu elegantnu haljinu, osmijeh.
Uvijek je bila nasmijana. Za tu je prigodu odjenula elegantnu crnu haljinu.
Za ovu je prigodu odabrala crnu elegantnu haljinu. Nije se prestajala smiješiti. Za tu je prigodu odjenula elegantnu crnu haljinu.
Prve koje su joj prišle čestitati nakon što je ugasila svjećice bile su kolegice Lepa Brena i Milica Pavlović.
Brena se na zabavi pojavila u leopard haljini, a Milica u dugoj crvenoj haljini. Bekuta je imala dvije crvene torte, vatromet, a na društvenim mrežama objavili su snimke i fotografije sa slavlja.
Ako ovu naviku prakticirate mjesecima ili godinama, sfinkter će oslabiti, olabaviti se/ što može dovesti do razvoja želučane kile. Iako toga obično nismo svjesni, brzo konzumiranje velikog komada hrane može dovesti do raznih problema od kojih su neki ozbiljni. O tome premijer govori na Instagramu. mr sci. med. Dr.sc.Predrag Dugalić specijalista intenzivne medicine- gastroenterologije i pionir endoskopskog liječenja oboljenja jednjaka.
– Što se događa kada prebrzo pojedemo hranu? hrana prolazi kroz otvor dijafragme i ulazi u želudac kada se želudac iznenada napuni velikim komadima hrane, stvara se pritisak na mišićni sfinkter koji se nalazi u dijafragmi ‘Ako se ovaj obrazac ponavlja mjesecima ili godinama, sfinkter postaje slabiji i popušta’, objašnjava liječnik.
To se naziva hijatalna kila, koja opisuje organe koji strše iz jedne tjelesne šupljine u drugu, u ovom slučaju iz trbušne šupljine u prsnu šupljinu. Prvi znaci U slučaju da se dio želuca pomakne iz trbušne u prsnu šupljinu, početni znak je nakupljanje zraka, koji izlazi češćim podrigivanjem.
Podrigivanje i žgaravica uobičajeni su prvi simptomi, s refluksom želučane kiseline u jednjak što daje osjećaj povećane kiselosti. Ako se ovo stanje nastavi neko vrijeme, kiselina može zapaliti proces upale u jednjaku.
Kako objašnjava dr. Dugalić ‘To je povezano s izloženošću živčanih završetaka u sluznici jednjaka i njihovim kontaktom sa želučanom kiselinom. Osjećaj pečenja uz osjećaj kiseline. Kada srce pati Također, pun želudac može pritisnuti srce i uzrokovati srčane aritmije — to jest, ubrzan rad srca. Ti pacijenti najčešće najprije dođu kardiologu zbog aritmije ili zbog “preskakanja” koje se osjeti u srcu (ekstrasistola), a zatim dolaze kod nas.
Ova kombinacija simptoma, koja je povezana s problemima u gastroenterologiji i kardiologiji, naziva se gastrokardijalni sindrom. Preopterećen želudac može vršiti pritisak na pluća. To može dovesti do problema s disanjem.
Peristaltičke kontrakcije pokušavaju istisnuti sfinkter, dajući pacijentima osjećaj “kvrge” u grlu. Ponekad se kiselina vrati i dođe do grkljana, gdje iritira krikofaringealnu hrskavicu, izaziva suhi kašalj bez sluzi. Ovi pacijenti obično prvo odlaze na pregled pulmologu, a on ih upućuje u našu kliniku od strane ORL specijalista ili pulmologa.