Svetlana Ceca Ražnatović večeras je sa Kipra pratila slavlje srpskih olimpijaca ispred Starog dvora u Beogradu.
U prikazu koji ježi od srca, Ceca je na svom Instagramu podijelila dirljive trenutke koji su duboko odjeknuli među građanima Srbije. Jedan poseban snimak uhvatio je očaravajuću izvedbu Danice Crnogorčević dok je pjevala poznatu pjesmu “Veseli se srpski rode”. Cecina emotivna dokumentacija oduševila je gledatelje.
Ceca Ražnatović je, izražavajući ponos zbog Srbije, svoje riječi popratila emotikonom sa srpskom zastavom.
Ceca je izrazila iskrenu zahvalnost svim sportašima na pozivu i sa žaljenjem prenijela svoju spriječenost, te im od srca poželjela nezaboravan provod.
Mojim voljenim olimpijcima izražavam svoju srdačnu zahvalnost na pozivu da sudjelujem u vašoj značajnoj proslavi večeras! Nažalost, ne mogu vam se pridružiti u Srbiji, ali znajte da je moj duh s vama, kao što je uvijek bio. Bila mi je i bit će mi velika privilegija obilježavati pobjede koje ste donijeli našoj veličanstvenoj naciji Srbiji.
Ovom posebnom prigodom od sveg srca vam želim prekrasnu i zasluženu večer u društvu vaših kolega sportaša. Izražavam svoju najdublju zahvalnost, draga gospodo, za neizmjernu sreću koju donosite. Tvoja odana Ceca te bezuvjetno voli i podržava. Taj osjećaj će trajati dovijeka – poručila je Ceca u srdačnoj objavi na Instagramu.
Bonus tekst
Pravilna prehrana i kisik nisu jedini bitni elementi za održavanje dobrog zdravlja. Adekvatan san jednako je važan. U idealnom scenariju, jedna trećina našeg života bila bi posvećena mirnom snu. Međutim, za pojedince koji se bore s nesanicom, postizanje toga može biti zastrašujući zadatak. Srećom, dr. Lindsay Browning, vrlo cijenjena neurologinja i stručnjakinja za poremećaje spavanja, nudi neprocjenjive smjernice za opraštanje od tih nemirnih noći.
Noćno ponašanje kao što je ispijanje kave, pregledavanje društvenih medija ili odlazak na zahod široko je rasprostranjena praksa, ali može imati štetne učinke na naše obrasce spavanja. Kako bismo poboljšali kvalitetu sna, dr. Browning preporučuje pridržavanje niza jednostavnih preporuka. Nedavne studije pokazuju da bi ekrani koji emitiraju plavo svjetlo mogli imati minimalan učinak na spavanje, što bi rezultiralo kašnjenjem od samo 10 minuta.
Treba biti oprezan pri susretu s potencijalnim emocionalnim podražajima na platformama društvenih medija. Kako biste osigurali miran san, preporučljivo je izbjegavati konzumaciju kave unutar 8-9 sati prije spavanja. Kofeinu je potrebno otprilike 6 sati da se djelomično metabolizira u tijelu, što može utjecati na dubinu i kvalitetu sna. Možda bi bilo mudro istražiti biljne čajeve kao zamjensku opciju.
Kako biste potaknuli miran noćni odmor, savjetuje se da večernji obrok završite najmanje tri sata prije spavanja. Konzumacija teških obroka može uzrokovati probavne smetnje i poremetiti vaše obrasce spavanja. Umjesto toga, predlaže se odabir lakših i lakše probavljivih alternativnih obroka. Osim toga, preporučljivo je suzdržati se od alkohola najmanje tri sata prije odlaska u krevet kako biste osigurali miran san. Dok umjereni unos alkohola može olakšati brži početak sna, prekomjerna konzumacija može spriječiti vitalnu REM fazu sna.
Za najbolju moguću kvalitetu sna preporuča se umjerena konzumacija alkohola. Kako biste maksimizirali kvalitetu sna, savjetuje se da posljednju sesiju vježbanja završite najkasnije 90 minuta prije spavanja.
Iako je poznato da je tjelovježba povezana s boljim snom, ona ima učinak povećanja tjelesne temperature, što može spriječiti lakše utonuće u san. Za brži početak sna stručnjaci savjetuju kupanje u toploj kupki oko sat vremena prije spavanja kako bi se snizila tjelesna temperatura.
Sudjelovanjem u ovoj ceremoniji kupanja može se doživjeti pad tjelesne temperature, što pomaže lakšem utonuću u san. Za miran noćni odmor preporuča se isključiti televizor najmanje 30 minuta prije spavanja. Iako je upuštanje u televizijske programe u zajedničkom prostoru dopušteno, mudro je kloniti se bilo kakvog sadržaja koji izaziva osjećaj napetosti.
Za optimalne dobrobiti preporuča se čitanje prije spavanja jer ono pomaže u opuštanju uma. Ako je moguće, odlučite se za alternativno okruženje za čitanje. Trajanje bavljenja seksualnom aktivnošću nije vremenski ograničeno. Ova ugodna radnja ima potencijal pospješiti spavanje potičući oslobađanje oksitocina i prolaktina.