Kućanski poslovi možda nisu svima omiljeni, ali su svakako neizbježan dio života. Međutim, uz prave savjete, definitivno se može učiniti puno lakšim. Dijelimo jedan od onih praktičnih trikova za lakše pranje rublja.

Poštivanje osnovnih uputa, kao i pravilna primjena, recept je za produljenje vijeka trajanja, ali i učinkovitost perilice rublja, vrlo važnog uređaja u svakom kućanstvu.

Međutim, ono što mi radimo je izravno kršenje osnovnih operativnih načela. Sukladno tome, smanjujemo učinkovitost aparata koji nam služe za dobro. Pogledajmo neke uobičajene pogreške kako bismo znali kako izbjeći takve nezgode pronalaženjem nekih alternativnih učinkovitih načina.

Možda je najveća greška korištenje previše deterdženta jer se pretpostavlja da će to pomoći čišćenju. Ali više nije bolje. U stvarnosti, previše deterdženta može uzrokovati prekomjerno stvaranje pjene, što na kraju može dovesti ili uzrokovati začepljenje odvoda perilice rublja.

Osim toga, ovaj višak sapunaste vode također može prouzročiti probleme s ladicom za deterdžent jer ne dopušta da se deterdžent kreće posvuda i učinkovito obavlja svoj posao, što uzrokuje loš posao pri čišćenju odjeće i ponekad ostavlja mrlje na njoj. Iz tog razloga, informacija o dozi deterdženta koja se koristi navedena je na pakiranju.

Kako biste izbjegli ovu vrstu gnjavaže sa sitnicama, kao što su čarape koje se uhvate u filtre perilice rublja, preporučujemo posebne vreće za rublje. Služe kao zaštita držeći novčiće i druge neželjene predmete podalje od stroja. Očistite filtar: ovo treba učiniti najmanje četiri puta u jednoj godini ako ne i češće kada problemi s radom ili neugodni mirisi neće nestati.

Još jedna uobičajena zabluda o učinkovitosti stroja je činjenica da što više odjeće dodate u perilicu, to ona bolje čisti. Međutim, ovo mišljenje je pogrešno. Ako preopteretite perilicu, ona neće biti sposobna učinkovito očistiti iz jednostavnog razloga što masa odjeće nema dovoljno prostora da se slobodno kreće i dopušta vodi da prodre u nju. Štoviše, preopterećenje opterećuje dijelove stroja i utire put za skraćeni životni vijek.

S druge strane, pranje samo nekoliko predmeta dovodi do visokih troškova i neučinkovitosti. Stoga ga treba napuniti na sljedeći način: za učinkovito čišćenje pamučnih i lanenih materijala preporučuje se punjenje stroja do oko 75% punog kapaciteta. Naprotiv, kada radite sa sintetikom, opteretite stroj do otprilike polovice ukupnog kapaciteta.

Međutim, za optimalnu izvedbu i najdulji vijek trajanja vaše perilice, najbolje je da rublje bude samo trećina onoga što može primiti. Na taj način možete produljiti vijek trajanja stroja, što donosi uštedu novca i smanjuje vjerojatnost popravaka. Još savjeta za bolju facilitaciju:

Pojednostavite pisanje

Kako biste održali najbolje performanse vaše perilice rublja. A kako bi stroj trajao što je duže moguće, u stvarnosti ga želite smanjiti na otprilike trećinu njegovog stvarnog kapaciteta. To će vam omogućiti da uživate u dodatnoj dugovječnosti stroja, što će vam omogućiti da uštedite novac i imate veće šanse da zaradite dodatni novac. Osim toga, navedeni su daljnji savjeti za bolje olakšavanje.

Za početak, razmislite o ugrađivanju mreža u svoja vrata i prozore. Ovo će uvelike spriječiti paukove da uđu u vašu kuću. Osim toga, mreža je izvrsna metoda za blokiranje ne samo pauka nego i drugih dosadnih insekata; omogućit će slobodnu cirkulaciju svježeg zraka. Sljedeći korak, nastavljajući s drugim korakom, bio bi nabavka nekih eteričnih ulja, poput ulja lavande ili čajevca, za koje se zna da svojim mirisom odbijaju paučnjake.

Slično ulju paprene metvice, pomiješajte nekoliko kapi eteričnog ulja s vodom u bočici s raspršivačem. Nastavite prskati oko mjesta gdje se zadržavaju pauci kako biste zamaglili područje. Osim toga, bavljenje vanjskim značajkama vašeg doma je ključno. Redovitim održavanjem vašeg vrta i okoline možete značajno smanjiti broj pauka.

Važno je ukloniti sve nakupine lišća i drva koje mogu poslužiti kao skrovište takvim štetnicima.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here